Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Denizbank'tan Konut Kredisinde 'Halk Günleri'

2. el konut piyasasında agresif bir politika izlemeyi düşünen Denizbank, konut kredilerinde avantajlı kredi dönemini başlatacak. Marketlerde belli günlerde belli ürünlerin fiyatının ucuzlatılması gibi, banka da kredi faizini belli günlerde düşürecek veya hiç masraf almayacak.

Referans Gazetesi. el konut piyasasında agresif bir politika izlemeyi düşünen Denizbank, konut kredilerinde avantajlı kredi dönemini başlatacak. Marketlerde belli günlerde belli ürünlerin fiyatının ucuzlatılması gibi, banka da kredi faizini belli günlerde düşürecek veya hiç masraf almayacak. Ayrıca Türkiye'nin ilk emlak zincirlerinden Reha Medin Emlak Hizmetleri ile işbirliğine giden banka, 2. el konut alanların kredi taksitlerini 2008'de başlatacak.

Reha Medin ile Denizbank arasında yapılan işbirliği anlaşması, cuma gecesi Reha Medin ofislerinin katılımıyla İstanbul Armada Otel'deki iftar yemeğinde açıklandı.

Denizbank Bireysel Bankacılık Grup Müdürü Özgür Tüzemen, 2006'da konut kredisinde en fazla büyüyen 2 bankadan biri olduklarını söyledi. Türkiye'de ulaştıkları 96 projeyle en fazla projeye sahip banka olduklarını söyleyen Tüzemen, sıfır konutlarda elde ettikleri deneyimi artık 2. el konutlara aktaracaklarını ve agresif bir politika izleyeceklerini açıkladı.

Spot günler yapacağız
Referans'ın sorularını yanıtlayan Denizbank Konut Finansman Bölüm Müdürü Barış Yılmazkaya ise gelecek dönem düşünülen ürünlerin başında avantajlı kredi ürünleri geldiğini söyledi. Çalıştıkları emlak ofislerine bazı kolaylıklar sağlayarak ikincil piyasayı canlandırmayı hedeflediklerini anlatan Yılmazkaya, "Örneğin kurumsal emlak firmaları ile avantajlı kredi uygulaması yapacağız. Ayın bazı günleri en uygun faiz oranı ile kredi kullandırımı ya da hiç bir masraf almadan masrafsız kredi kullandırma gibi spot günler yapacağız" dedi. Böylece emlak ofislerine bir avantaj sağlayıp bu noktalardan ev almak isteyen müşterilerde ödeme kolaylığı sağlayacaklarını belirten Yılmazkaya, ötelemeli krediye 2008'de de belirli periyotlarda devam edeceklerini açıkladı.

Halen 360 ay vade ile Türk bankacılık sistemindeki en uzun vade seçeneğini sunan Denizbank, konut bedelinin yüzde 25'i tutarında peşinat ödeyenlere ortalama yüzde 1,35 faizle kredi kullandırıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/denizbanktan-konut-kredisinde-halk-gunleri_56785.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!