Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Denizi Bekleyen Tehlikeler

Uluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) Genel Sekreteri Efthimios Mitropoulos, denizlerin korunmasının, dünyanın geleceği açısından çok önemli olduğunu bildirdi.

Türkiye Gazetesi/C. Bitikçioğluluslararası Denizcilik Örgütü (IMO) Genel Sekreteri Efthimios Mitropoulos, denizlerin korunmasının, dünyanın geleceği açısından çok önemli olduğunu bildirdi.

DenizTemiz Derneği/TURMEPA tarafından düzenlenen “Denizi Bekleyen Tehlikeler Konusunda Kamuoyunu Bilgilendirme Toplantısı”, Koç Holding’in Üsküdar’daki merkezinde, Holding Onursal Başkanı Rahmi Koç’un da katılımıyla yapıldı. Toplantıda konuşan Mitropoulos, denizlerin korunması konusunda Türkiye ile Yunanistan’ın birlikte çok yoğun çalıştığını ve bunun çok güzel bir örnek olduğunu söyledi. “Denizlerin korunması, gezegenimizin geleceği açısından çok önemli bir konu” diyen Mitropoulos, bu alanda yapılan çalışmalardan çıkan sonuçların iyi bir şekilde uygulanabilmesinin önemine değindi.

Tabiat kendini kirletmiyor
Denizcilik Müsteşarı İsmet Yılmaz da doğanın kendisini kirletmediğini, doğayı kirleten tek canlının insan olduğunu söyledi. Deniz ve çevresinin korunmasıyla ilgili neler yapılabileceği konusunda herkesin düşünmesi gerektiğini belirten Yılmaz, “Kirletildikten sonra temizlemesi zor olan denizlerimizin korunması için ilköğretim okulundan başlayarak bu bilinci çocuklarımıza vermeliyiz. Gelecek nesillere daha iyi bir çevre ve deniz bırakabilmek için çalışmalarımızı sürdürmeliyiz” şeklinde konuştu. DenizTemiz Derneği/TURMEPA Yönetim Kurulu Başkanı Eşref Cerrahoğlu ise 1958’de kurulan Uluslararası Denizcilik Örgütü’nün, deniz güvenliği, deniz kirliliğinin önlenmesi ve benzeri konularda çalışmalarını BM çatısı altında devam ettirdiğini ve örgüte üye 167 ülke bulunduğunu söyledi. Cerrahoğlu, dernek olarak, 1994’ten beri halkın desteğiyle denizlerin korunması için çalışmalarını yılmadan sürdürdüklerini dile getirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/denizi-bekleyen-tehlikeler_50056.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!