Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Denizli'nin Afet Haritası

Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü İmar Afet İşleri Şube Müdürlüğü, Denizli'nin 'Afet Bilgileri Haritası'nı hazırladı. Harita, tüm kamu kurum ve kurulu

Akşamb>Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü İmar Afet İşleri Şube Müdürlüğü, Denizli'nin 'Afet Bilgileri Haritası'nı hazırladı. Harita, tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla evlere dağıtılacak.

Son günlerde depremlerle sarsılan Denizli'de, muhtemel bir afet için hazırlıklar sürüyor. Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü İmar Afet İşleri Şube Müdürlüğü, Afet Bilgileri Haritası hazırladı. 5 bin adet bastırılan harita, tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla yettiği kadar evlere dağıtılacak. Haritada, 'İl Kurtarma ve Yardım Komitesi'nin tespit ettiği çadır kurma alanları, kriz merkezi ve afet planlaması yer alıyor; kriz merkezi, gıda depoları, çadır kurma alanları, hastaneler, sağlık afet dopaları, yemek dağıtım noktaları, mezarlıklar ana yollar, sağlık ocakları, çadır-battaniye deposu, ambülans park yeri, giyecek deposu, enkaz dökme alanı ve alternatif yollar gösteriliyor. Afet haritasında, Bahçelievler Çadırkent'te 20 bin kişi kapasiteli toplu alan planlandığı ve geçici iskan için parklar, pazaryerleri ve okulların belirlendiği belirtiliyor.

Telefon numaraları

Denizli'de afet öncesi ve afet sonrası kullanılacak telefon numaraları ise şöyle sıralandı:

Kriz Merkezi Tel: 265 61 25 Faks: 265 61 84 Afet Bürosu Tel: 268 01 75 - 268 00 39 Faks: 268 27 82 Kriz Merkezi Tel: 378 00 00 Faks: 378 00 01 Afet Bürosu: 209 10 60 Gıda Depoları: Gümüşler EGS Park, Akkale Tasiş Deposu, Kınıklı yurt binaları, Görme Engelliler Okulu. Yemek Dağıtım Noktaları: Bahçelievler Kriz Merkezi, Eğitim Fakültesi, Gümüşler EGS Park, Kapalı Spor Salonu, Gençlik Spor İl Müdürlüğü Çadır-Battaniye Depoları: Bahçelievler İtfaiyesi, Denizlispor Otoparkı, Anafartalar Lisesi, Denizli Lisesi Sağlık Depoları: Kınıklı Üniversite Kampusu, Gümüşler EGS Park İş Makineleri Parkı Akkale Karayollar Şantiyesi, Üçler Köy Hizmetleri Arsası, Karayolları-Köy Hizmetleri Alanı Ambülans Toplanma Yerleri Gümüşler EGS Park, Akhan Tesis Afet Kurtarma Merkezleri: Atatürk İlköğretim Okulu, Cafer Sadık Abalıoğlu İlköğretim Okulu, Bahçelievler Bayındırlık Deposu, Sevindik Çıraklık Eğitim, Gümüşler Anadolu İmam Hatip Lisesi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/denizlinin-afet-haritasi_5264.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!