Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

“Deprem Alanları AVM’lere Dönüştürüldü”

AFAD Başkanı, İstanbul’da 2 bin 850 afet toplanma alanı olduğunu iddia etti. TMMOB’den Gökçe ile Akçelik, söz konusu alanlara AVM yapıldığını hatırlatarak, her boş arazinin, toplanma alanı olmadığını söyledi.

yapi.com.tr
1 “Deprem Alanları AVM’lere Dönüştürüldü”

Afet ve Acil Durum Yönetimi (AFAD) Başkanı Mehmet Güllüoğlu, İstanbul’daki deprem toplanma alanlarına AVM’ler kurulmadığını iddia ederek, İstanbul’da 2 bin 850 afet toplanma alanı bulunduğunu öne sürdü. BirGün’den Deniz Yerlikaya’nın haberine göre; Güllüoğlu, ülke genelinde sayının 10 binin üzerinde olduğunu ve söz konusu alanların e-Devlet üzerinden kontrol edilebileceğini de ifade etti. Güllüoğlu’nün sözleri ise akıllara daha önce afet toplanma alanı olarak belirlenen 493 bölgeden 416’sından yükselen AVM, rezidans ve gökdelenleri getirdi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Deprem ve Doğal Afet Komisyonu’nun 2016’da hazırladığı rapora göre ise, 470 deprem toplanma alanından geriye 77’si kaldı.

Konuya ilişkin; TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Genel Başkanı Cemal Gökçe ve TMMOB İstanbul İKK Sekreteri Cevahir Efe Akçelik; her boş alanın deprem toplanma alanı olmadığını ifade ettiler. “Açıklanan yerler bunu karşılamıyor” diyen Gökçe; “Deprem alanı demek, depremi bekleyip ilgili yerleri boş bırakmak değildir. Bu yapıların altyapısının olması gerek. Bu alanlar gökdelen ve AVM’lere dönüştürüldü” açıklamasında bulundu.

Haberin tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/deprem-alanlari-avmlere-donusturuldu_169348.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • Sn. Cemal Gökçe bu konuyu 10-15 yıl önce bir Beton Kongresi çıkışında ayaküstü sohbetimizde dile getirmişti. Bunca yıldır ne bir dinleyen, ne bir tedbir çabası gösteren var. Mühendislere ne zaman kulak asacak yetkililer? Sivil toplum örgütlerinin beyanları bu kadar kulak arkası edilen başka ülke var mıdır? Yazıklar olsun... YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!