Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Deprem Geliyor ama Paramız Yok

Kandilli Rasathanesi Müdürü Gülay Altay “İstanbul büyük bir deprem riskiyle karşı karşıya ama kaynak sorunumuz var" dedi.

Vatan Gazetesi/Soner GÜLEZEarmara Bölgesi’ni sarsan 17 Ağustos 1999 Depremi’nin merkez üssü Gölcük’te düzenlenen panelde konuşan Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Müdürü Gülay Altay ciddi uyarılarda bulundu. Devlet kurumlarının elinden geleni yaptığını ifade eden Altay, projeler için para bulamamaktan yakındı.

“Türkiye, özellikle de İstanbul ve Marmara Bölgesi çok büyük deprem riskiyle karşı karşıya” diyen Kandilli Müdürü Altay sözlerine şöyle devam etti:

Uluslararası kaynak arıyoruz
“Üzerimize düşen görevlerden en önemlisini yapmaya çalışıyoruz. Deprem istasyonlarını teknolojik olarak yeniliyoruz. Deprem bilgi ve verilerini en hızlı bir şekilde almaya çalışıyoruz ve bunların çözümlerini yapıp halkımıza ve ilgili kuruluşlara aktarmaya çalışıyoruz. Bunu uluslararası ölçekte güçlendirmeye çalışıyoruz. Tabii ki devletin kuruluşları elinden geleni yapmaya çalışıyor. Ama kaynak sorunu var. Kaynak sağlanması kolay değil. Bunun için uluslararası kaynak araştırılıyor. Özellikle risk haritaları ve mühendislik çalışmaları. Yapılanlar hiçbir zaman yetmez. Mümkün olan her türlü çalışmayı yapmak için girişimde bulunmalıyız.”

http://www.yapi.com.tr/haberler/deprem-geliyor-ama-paramiz-yok_59365.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!