Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Deprem Molozu Anıttan Daha Çok İlgi Çekiyor

Depremi insanlara hatırlatmak amacıyla yapılan deprem anıtı ile yine aynı amaç için kaldırılmayan deprem molozları arasında ilgiyi daha çok molozla

Zaman



b>Depremi insanlara hatırlatmak amacıyla yapılan deprem anıtı ile yine aynı amaç için kaldırılmayan deprem molozları arasında ilgiyi daha çok molozlar çekiyor.

Kocaeli’nin Körfez ilçesinin Güney Mahallesi’nde 17 Ağustos Marmara Depremi’de yıkılan belediye hizmet binasının kalıntıları, belediye tarafından ibreti âlem olsun diye kaldırılmadı. Kaldırılmayan molozlarının yanına da bölgenin en güzel deprem anıtı inşa edildi. Bölgeye ziyaret için uğrayan insanların ilgisini daha çok deprem molozları çekiyor. Vatandaşlar, “Hiçbir şey bize depremi şu molozlar kadar anlatamaz. Tonlarca ağırlıktaki betonların yerle bir olması, insanları dehşete düşürmektedir. Belediyenin bu molozları kaldırmaması büyük bir ikazdır. Bu yapılan deprem anıtından daha güzel ve net bir şekilde depremi insanlara hatırlatmaktadır.” diyor. Deprem molozlarının bitişiğinde oturan Ayşe Sağır ise, depremde 7 yaşındaki kızını kaybeden bir depremzede. Sağır, “Bu deprem kalıntılarını gördüğüm zaman, biricik kızımı hatırlıyorum. Kapımızın önünde olduğu zaman her zaman depremi hatırlıyorum. Yıkılan evimizin yerine iki katlı depreme dayanıklı bina yaptık. Bu dayanıklı binayı daha önce yapmamız gerekiyordu. Ancak, yeni depremden ders çıkardık. Bu molozların kaldırılmaması insanlara bir ders olmalıdır.” uyarısında bulundu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/deprem-molozu-anittan-daha-cok-ilgi-cekiyor_2996.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!