Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

“Deprem Sempozyumu 2005” 'te “Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı ve Mühendislik” İlişkisi Masaya Yatırıldı

Yapı Malzemelerinde Dünya Lideri Lafarge Türkiye, “Deprem Sempozyumu 2005”te, “Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı ve Mühendislik” İlişkisini Masaya Yatırdı.

yapi.com.trapı Malzemelerinde Dünya Lideri Lafarge Türkiye, “Deprem Sempozyumu 2005”te, “Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı ve Mühendislik” İlişkisini Masaya Yatırdı

Kaliteli hizmet anlayışı ve sağlam bir gelecek için yenilikçi ürünler sunarak, insan yaşamına gösterdiği saygıyı ürünlerine yansıtan Lafarge Türkiye, Kocaeli Üniversitesi tarafından 23-25 Mart 2005 tarihleri arasında gerçekleştirilen “2. Ulusal Deprem Sempozyumu 2005”te, dayanıklı yapı tasarımının incelikleri ve uygulamaları üzerine bir panel düzenledi.
“Depreme Dayanıklı Yapı Tasarımı Bir Mühendislik Problemi midir?” konulu geniş katılımlı panelde Optimizasyon ve Kalite Müdürü Dilek ERYURTLU, Özel Ürünler Kalite Sorumlusu Serkan BURNAK ve Istanbul Bölge Kalite Sorumlusu Mehmet IŞIK tarafından hazırlanan ve Serkan BURNAK tarafından gerçekleştirilen sunumda, yaşanılan mekanların kaliteli, depreme dayanıklı olarak üretilmesi için kullanıcıların bilinçlendirilmesi ve yapı endüstrisinin gelişimi ele alındı.
“AGILIA® ‘nın Depreme Karşı Yapılacak Onarım ve Güçlendirmelerde Kullanılması” başlıklı çalışmada, klasik betonla yapılan onarım ve güçlendirme projelerinin her zaman hedeflenen sonuca ulaşmadığına dikkat çekilerek, Kendiliğinden Yerleşen Beton kullanımının getirdiği çözümler gözler önüne serildi.

Depreme karşı yapılan onarım ve güçlendirmelerde, sık donatılar, dar kesitler, döküm zorluğu ve yerleştirme problemlerinin klasik betonun performansına yaptığı olumsuz etkinin özetlendiği çalışmada, Kendinden Yerleşen Beton’un istenilen noktaya ulaşarak, homojen olarak yerleştirilebilme özelliği örneklerle vurgulandı.
Lafarge’ın Kendinden Yerleşen Beton ürünü olan AGILIA’nın laboratuvar çalışmalarının sonuçlarının da aktarıldığı sunumda, AGILIA’nın su geçirgenliğinin, vibre edilerek yerleştirilmiş klasik betonlara göre 2 kat daha düşük olduğu, basınç dayanımı kaybının da yüzde 18 ile yine klasik betondan daha düşük olduğu katılımcılara aktarıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/deprem-sempozyumu-2005-te-depreme-dayanikli-yapi-tasarimi-ve-muhendislik-iliskisi-masaya-yatirildi_24817.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!