Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Deprem Sigortası Tutarları Değiştirildi

Zorunlu deprem sigortasında kapsam, tarife ve teminat tutarlarında değişiklik yapıldı. Hazine Müsteşarlığı'nın bugünkü Resmi Gazete'de yayınlanan de

Dünya gazetesiorunlu deprem sigortasında kapsam, tarife ve teminat tutarlarında değişiklik yapıldı.
Hazine Müsteşarlığı'nın bugünkü Resmi Gazete'de yayınlanan değişikliğe ilişkin tebliğiyle, zorunlu deprem sigortası kapsamında bir mesken için verilebilecek azami teminat tutarı, tüm yapı tarzları için 20 milyar liradan 28 milyar liraya çıkarıldı.

Çelik, betonarme ve karkas yapılar için sigorta bedeli hesabına esas metrekare bedeli 210 milyon lira, yığma kagir yapılar için 150 milyon lira ve diğer yapılar için de 80 milyon lira olarak tespit edildi. Değişiklik öncesi bu bedeller, çelik, betonarme ve karkas yapılar için 150 milyon lira, yığma kagir yapılar için 100 milyon lira ve diğer yapılar için de 50 milyon lira idi.

"Zorunlu deprem sigortasının kapsamı genişletildi"

Hazine Müsteşarlığı'nın bugünkü Resmi Gazete'de yayınlanan bir başka kararı ile de, zorunlu deprem sigortasının kapsamı genişletildi. Buna göre, bu sigorta ile depremin, yangın, infilak ve yer kayması dahil, sigortalı binalarda ve temellerinde doğrudan neden olacağı maddi zararlar kapsamına merdivenler, asansörler, çatılar ve bacalarda meydana gelenler de dahil edilerek, sigorta bedeli kadar Doğal Afet Sigortaları Kurumu'nca teminat altına alındı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/deprem-sigortasi-tutarlari-degistirildi_233.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!