Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Deprem Şûrası'na Start

Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, depremle ilgili her kafadan bir ses çıktığından yakınırken, Bakanlık olarak bunu önlemek için "Deprem Şûr

Türkiyeb>Bayındırlık ve İskan Bakanı Zeki Ergezen, depremle ilgili her kafadan bir ses çıktığından yakınırken, Bakanlık olarak bunu önlemek için "Deprem Şûrası"nı toplayacaklarını söyledi. Şura'nın, Mart ayında Ankara'da gerçekleştirilmesi düşünülüyor. Depremle ilgili İstanbul'da çeşitli gruplar ve üniversitelerin bazı çalışmaları bulunduğunu hatırlatan Ergezen, bu gruplar arasında bir koordinasyon bulunmadığını kaydederek, "depremle ilgili her kafadan bir ses çıkıyor. Bakanlık olarak bunu önlemek için Deprem Şurası düzenleyeceğiz. Şura için çalışmalara başlanması talimatını verdim" dedi. Ergezen, yapılacak şurayla, depremle ilgili alınması gereken tedbirlerin belirlemeyi, kamuoyunun bilgilendirmeyi ve mevcut yapıları gözden geçirmeyi amaçladıklarını söyledi.

Başıbozukluk önlenecek
Müsteşar Yardımcısı Mahmut Küçük de, Türkiye'de deprem konusunda yapılacak ve yapılması gereken işlerde bir başıbozukluk bulunduğunu ifade ederken, Şura'nın, depremle ilgili varolan savların temellendirilmesi açısından önemli olacağını söyledi.
Büyük bir bölümü deprem riski taşıyan Türkiye'de, depreme dayanıklı binalar yapılması gerektiğini belirten Küçük, "Şura'da öncelikli olarak, İstanbul'daki deprem riski yeniden şehirleşme vizyonu içinde değerlendirilecek. Deprem zararlarının nasıl azaltılabileceği, bölgesel planlama ölçeğinde yerleşim birimlerinin nasıl yapılabileceği ve mevcut yapı stoğunun depreme karşı nasıl güçlü hale getirileceğinin ilkesel kararları alınacak" dedi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/deprem-surasina-start_3252.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Peli İle Hijyenik Zeminler

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!