Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Depremden Sonra Yangına Basit Önlemler

Dört bir yanı fay hattı olan Türkiye’de, depremlere karşı alınacak önlemler konusunda yıllardır tartışmalar sürerken, deprem sonrasında meydana gelebilecek yangınların bazı basit önlemlerle tehlike olmaktan çıkarılabileceği uyarısı yapıldı.

Radikal Gazetesi
Depremden Sonra Yangına Basit Önlemler

Dört bir yanı fay hattı olan Türkiye’de, depremlere karşı alınacak önlemler konusunda yıllardır tartışmalar sürerken, deprem sonrasında meydana gelebilecek yangınların bazı basit önlemlerle tehlike olmaktan çıkarılabileceği uyarısı yapıldı. Sektörel Fuarcılık öncülüğünde gerçekleştirilen toplantıda konuşan İstanbul İtfaiye Daire eski Başkanı ve Türkiye Yangından Korunma ve Eğitim Vakfı & Derneği Onursal Başkanı Prof. Dr. Abdurrahman Kılıç, deprem sonrası yangınların en aza indirilebilmesi için alınması gereken önlemleri, sistemlerin korunması, insanların korunması ve yangın önleyici sistemler başlıkları altında topladı.

Kılıç’a göre, sistemlerin korunması için, cihazların sabitleştirilmesi, esnek bağlantıların kullanılması, sağlam malzeme seçimi’ önemli. İnsanların korunması için ise ‘asansörlerin en yakın katta durmalarının sağlanması, bataryalı acil aydınlatma  yapılması, alarm ve anons sistemleri kurulması, kapı ve turnikelerin serbest konuma geçmeleri’ gerekiyor. Kılıç yangın önleyici sistemler konusunda da binalarda ‘kaçak akım rölelerinin kullanılmasının, elektriklerin otomatik kesilmesinin, jeneratörlerin otomatik devreye girmesinin önlenmesinin, kesintisiz güç kaynağının (UPS) devreden çıkartılmasının, otomatik gaz kesme tertibatları kullanılmasının’ şart olduğunu söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/depremden-sonra-yangina-basit-onlemler_72431.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!