Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

"Depreme Karşı Toplu Mezar"a Vali Yanıtı

Vali Güler, Dr. Siyami Hersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde düzenlenen Tütün Kontrol Toplantısı'ndan ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, "depreme karşı toplu mezar kazıldığı"na ilişkin sorusuna ilişkin, "Nereden çıktı bu haber? Böyle bir haber varsa ben izleyemedim, ama gerçekle ilgisi

CNN Türk
"Depreme Karşı Toplu Mezar"a Vali Yanıtı

İstanbul Valisi Muammer Güler, "Pendik ve Başakşehir'de olası bir deprem ihtimaline yönelik toplu mezarlar kazıldığı"na ilişkin haberleri kesin bir dille yalanladı: "Nereden çıktı bu haber? Gerçekle ilgisi yok."

Vali Güler, Dr. Siyami Hersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde düzenlenen Tütün Kontrol Toplantısı'ndan ayrılırken gazetecilerin sorularını yanıtladı. Bir gazetecinin, "depreme karşı toplu mezar kazıldığı"na ilişkin sorusuna ilişkin, "Nereden çıktı bu haber? Böyle bir haber varsa ben izleyemedim, ama gerçekle ilgisi yoktur" dedi.

Gazetecilerin, "Haberler toplu mezar yerleri kazıldığı yönünde" sözleri üzerine de Güler, "Böyle bir şey olmaz. Toplu mezar diye bir yer teknik olarak mümkün değil. Mezarlıklara gerçi ben bakmıyorum, benim işim değil, ama mezarlıkların hangi ölçüler içinde yapılacağı, nerede yapılacağı, nasıl yapılacağının belli bir tekniği var. İstanbul'da 200 binden az olmamak üzere yeni mezar yeri ihtiyacını Büyükşehir Belediyesi ve ilgili belediler düzenliyordur herhalde. Böyle bir ihtimale binaen böyle bir çalışma yok" karşılığını verdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/depreme-karsi-toplu-mezara-vali-yaniti_69724.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!