Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Depreme Karşı

İstanbul'da bir karış boş alan kalmayacak.. Her boş alan konut ve işyerleriyle doldurulacak... Hükümet ve İstanbul Belediyesi böyle bir "slogan" ile hareket ediyor olmalı... Son olarak Ataşehir civarında okula ayrılmış bir alanın konut alanına dönüştürülmesi için verilen savaşı izledik.

Milliyet Gazetesi/Melih AŞIKstanbul'da bir karış boş alan kalmayacak.. Her boş alan konut ve işyerleriyle doldurulacak...
Hükümet ve İstanbul Belediyesi böyle bir "slogan" ile hareket ediyor olmalı... Son olarak Ataşehir civarında okula ayrılmış bir alanın konut alanına dönüştürülmesi için verilen savaşı izledik. Anakent Belediye Meclisi alanın tümünü değilse bile yarısını konut alanına dönüştürmeyi başardı.
Büyük deprem yaklaşıyor...

İstanbul Anakent Belediyesi bir yandan nüfus yoğunluğundan yakınıp bir yandan da kentin konut ve gökdelenle doldurulmasına omuz veriyor...

Peki yapılması gereken nedir?

Yapılması gereken, depreme dayanıksız konutları saptamak ve bunları en kısa sürede boşaltarak sağlamlaştırmak ya da yerine yeni konut yapmaktır.

Bu yolda Kadıköy Belediyesi olumlu bir girişimi başlattı...

Yakında ihaleye çıkılacak... Bir (veya birkaç) firmaya Kadıköy'de 1998'den önce yapılmış konutların denetim işi verilecek. Konutların depreme dayanıklılığı ölçülecek. Bu işlem en geç bir yıl içinde tamamlanacak. Depreme dayanıksızlığı saptanan binaların yıkımı ya da onarımı şart koşulacak... Benzer uygulamayı diğer belediyeler de mutlaka yapmalıdır.

Belediyeler rant paylaşımından arta kalan zamanlarında biraz da vatandaş için çalışmalıdır...

http://www.yapi.com.tr/haberler/depreme-karsi_58268.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!