Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Depremzedelerin TOKİ Taksitleri 6 Ay Durduruldu

TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel, ''Depremzedelerin taksitleri 6 ay durduruldu. TOKİ, Van'a, merkez köylerine ve Erciş'e kalıcı konut yapacak; Van ve Erciş'e ilk etapta 4 bin kalıcı konut inşa edilecek'' dedi.

yapi.com.tr / AA
Depremzedelerin TOKİ Taksitleri 6 Ay Durduruldu

TOKİ Başkanı Ahmet Haluk Karabel, İdare'nin Van'da inşa ettiği 3 bin 14 konut ve işyerinin taksitlerinin 6 ay süreyle durdurulduğunu açıkladı. Karabel, bu konutlar için Ocak 2012 dönem artışının da yapılmayacağını bildirdi.
Van ve Erciş'e ilk etapta 4 bin kalıcı konut inşa edileceğini ifade eden Karabel, evleri hasar gören köylüler için de 5 bin konteyner ve altyapısının ihale çalışmalarının tamamlanmak üzere olduğunu söyledi. Karabel, köylerdeki kalıcı konutların da, kesin tespitler sonucu hızla yapılacağını müjdeledi.
    
Depremin ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın başkanlığında bakanların da bulunduğu heyet ile birlikte Van ve Erciş'e giderek depremzedelerin barınma ihtiyaçlarını yerinde incelediğini anımsatan Karabel, tespitlerin ardından depremzedelerin uzun ve kısa vadede barınma sorunlarının en kısa sürede çözülmesi amacıyla konteyner ve kalıcı konut yapımı çalışmalarını başlattıklarını kaydetti. İlk etapta 2 bin 800 kalıcı konutun ve 5 bin konteynerin ihalelerinin sonuçlandırma aşamasına getirildiğini belirten Karabel, hibe şeklinde TOKİ şantiyelerinden gönderilen konteynerlerin de Van merkez köylerine konuşlandırılmasına başlanıldığını, bu yolla gönderilen konteynerlerin sayısının 500'ü bulacağını bildirdi.

Ahmet Haluk Karabel, kalıcı afet konutlarının 2012 yılı yaz sonunda bitirilmesinin hedeflendiğini açıkladı.
Köylere gönderilecek yaklaşık 5 bin konteynerin ısıtıcı, elektrik, su, atık su ve genel yol aydınlatması gibi detaylarının da düşünüldüğünü anlatan Karabel, Van ve Erciş merkezde afetzedeler için konuşlandırılacak 6 bin 500 konteynerin altyapı ihalesinin de kısa sürede tamamlanacağını söyledi.
    
Taksitler 6 ay durduruldu
    
Depremzedelerin barınma sorunlarına hızlı bir şekilde çözüm üreten TOKİ, bir yandan da mağduriyetlerinin giderilmesine yardımcı olmak amacıyla yeni bir uygulamaya geçti. TOKİ Başkanı Karabel, İdare'nin, Van'da inşa ettiği konut ve işyeri taksitlerinin Kasım 2011 tarihinden itibaren 6 ay süre ile durdurulduğunu bildirdi. Karabel'in verdiği bilgiye göre, konut ve işyerleri için Ocak 2012 dönem artışı da yapılmayacak. Depremzedelerin taksitleri Mayıs 2012'den itibaren başlatılacak.
    
TOKİ Van'da 3 bin 14 konut inşa etti
    
TOKİ'nin taksitleri 6 ay süre ile durdurduğu konut ve işyeri projeleri şöyle, ''Van Merkez Kevenli 368 konut, Van Merkez Bardakçı köyü 426 konut, Van Erciş 1. etap 228 konut, Van Erciş 2. etap 304 konut ve Van Edremit bin 688 konut''

ETİKETLER: kurum kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/depremzedelerin-toki-taksitleri-6-ay-durduruldu_89613.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!