Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Derinlerdeki Zenginlik Çıkartılacak

MTA, yeni teknolojiye sahip, daha derin ve geniş ölçekli arama yapabilecek sondaj makinaları alacak. MTA Genel Müdürü Mehmet Üzer, "Türkiye yeteri kadar madenlerini arayamadı ama artık devletin de özel sektörün de maden arama çalışmaları hız kazanıyor" dedi.

Yeni Şafak GazetesiTA, yeni teknolojiye sahip, daha derin ve geniş ölçekli arama yapabilecek sondaj makinaları alacak. MTA Genel Müdürü Mehmet Üzer, "Türkiye yeteri kadar madenlerini arayamadı ama artık devletin de özel sektörün de maden arama çalışmaları hız kazanıyor" dedi.

MTA, bu yıl için bir tanesi jeotermalde kullanılmak üzere 2 bin 500 metrelerde arama yapabilecek, 2 tane de maden sondajlarında kullanılmak üzere 3 yeni sondaj makinası sipariş ederken, 2008 yılı için de 3-4 adet daha yeni sondaj makinası almayı planlıyor. Türkiye, son yıllarda ivmesi artan çalışmalarla, yer altı kaynakları yönünden dünya madenciliğinde adı geçen 132 ülke arasında toplam üretim değeri itibariyle 28. sırada, maden çeşitliliği itibariyle de 10. sırada yer alıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/derinlerdeki-zenginlik-cikartilacak_57951.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!