Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dev Enerji Şirketleri Çevreciyi Gözetliyor

The Guardian, İngiltere’nin en büyük üç enerji şirketinin çevre eylemcilerini gizlice takip etmesi için özel bir güvenlik şirketiyle anlaştığını ortaya çıkardı. Enerji devi E.ON, ülkenin ikinci en büyük kömür üreticisi Scottish Resources Group ve Scottish Power adlı şirketler, bu casuslar sayesinde eylemcilerin e-postalarını izleyerek

Milliyet Gazetesi
Dev Enerji Şirketleri Çevreciyi Gözetliyor

The Guardian, İngiltere’nin en büyük üç enerji şirketinin çevre eylemcilerini gizlice takip etmesi için özel bir güvenlik şirketiyle anlaştığını ortaya çıkardı. Enerji devi E.ON, ülkenin ikinci en büyük kömür üreticisi Scottish Resources Group ve Scottish Power adlı şirketler, bu casuslar sayesinde eylemcilerin e-postalarını izleyerek düzenleyecekleri eylemler hakkında bilgi edinmiş.

Guardian’ın ele geçirdiği belgeler, Vericola adlı güvenlik şirketinin sahibi olan Rebecca Todd’un enerji devlerinin yöneticilerini, e-mail’lerine ulaştığı çevrecilerin planlarından nasıl haberdar ettiğini ve bunun karşılığında şirketinin para aldığını ortaya koyuyor.

‘Eylemciye kendini sevdir’

Todd ayrıca bir casusa, çevreci kampanyaların toplantılarına katılmasını söyleyip eylemcilere kendisini nasıl sevdirebileceği konusunda öğüt verirken de görüntüleniyor. Guardian’a, bir şirket casusu olmadığını söyleyen Todd’un kendisi de, son üç yılda farklı e-posta adreslerinden Londra’daki G-20 zirvesindeki büyük gösterilerin veya E.ON şirketinin elekrik santraline karşı düzenlenecek protestonun e-posta listesine kaydolmuş. İngiltere’de geçen ay dört sivil polisin çevreci gösterilere katıldığının ortaya çıkması üzerine soruşturma başlatılmıştı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dev-enerji-sirketleri-cevreciyi-gozetliyor_85775.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!