Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Devamsızlık Uyarısı

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu daha önce 2005 yılında çeşitli mazeretleri gerekçe göstererek, kendi ilçe belediyelerini ilgilendiren konuların oylandığı toplantılara katılmamayan ilçe belediye başkanlarını, “Meclis’e teşrif ederlerse iyi olur” sözleriyle uyarmıştı. Bu kez, 5 yıl sonra “Belediye başkanlarının kendi dosyalarını takip

Milliyet Ege
Devamsızlık Uyarısı

Büyükşehir Belediye Meclisi’nin önceki gün yapılan toplantısında imarla ilgili önergeler görüşüldü. İlçelerden gelen talepler ve İzmir Kentsel Bölge Nazım İmar Planı’na itirazların değerlendirildiği Meclis toplantısına 21 ilçe belediye başkanından sadece Buca, Narlıdere, Kemalpaşa, Balçova, Menderes, Bayındır, Gaziemir, Karabağlar, Çiğli ve Konak Belediye Başkanları katılması dikkat çekti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu daha önce 2005 yılında çeşitli mazeretleri gerekçe göstererek, kendi ilçe belediyelerini ilgilendiren konuların oylandığı toplantılara katılmamayan ilçe belediye başkanlarını, “Meclis’e teşrif ederlerse iyi olur” sözleriyle uyarmıştı. Bu kez, 5 yıl sonra “Belediye başkanlarının kendi dosyalarını takip etmelerinde fayda var” sözleriyle ikinci kez uyarıda bulundu.

Üst geçitler yapılacak

Çiğli Anadolu Caddesi’nde asansörlü üst geçitlerin en kısa sürede yapılacağını müjdeleyen Kocaoğlu şöyle konuştu: “Aliağa-Menderes demiryolunun 80 kilometrelik hattında, 49 hemzemin geçidi kaldırıyoruz. Yaya geçidi üst ve alt geçitler yapıyoruz. Burada mutlaka eksiklikler olacak, kağıt üzerinde çalışma yapılmış. Yaşayarak görülecek, müdahale edilmesi gereken yerlere müdahale edilecek” dedi.

Öte yandan, Çin’in Şhanghai kendinde 30 Nisan’da yapılacak EXPO açılış törenine Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Rıza Gülerman’ın katılması kabul edildi. EXPO çerçevesinde Türk Günü ve İzmir günü yapılacağını, toplantılarda Büyük Kanal Projesi’nin tanıtılacağını açıklayan Kocaoğlu,  bu tanıtımlara kendisi ve bazı belediye başkanları ile meclis üyelerinden oluşan 20 kişilik ekiple katılacaklarını da vurguladı.

Plan tartışmaları

İzmir Kentsel Bölge Nazim İmar Planı revizyonuna askı süresinde yapılan itirazlar görüşülürken Menderes Belediye Başkanı Ergün Özgün ile Seferihisar Meclis üyesi Osman Kocaman ilçelerindeki itirazlarla ilgili grup kararına göre kabul oyu verdiklerini, ancak ileride hukuki süreçte oylamanın aleyhlerinde kullanılmaması için itiraz şerhi koyduklarını söyledi. Nazım İmar Planı Revizyonu’na yapılan itirazlarla ilgili kabul edilen ve reddedilen dosyaların olduğu komisyon raporlarına AK Parti Grubu red oyu verdi. Ayrıca Narlıdere’de 3 bloklu bir inşaatta 10 metrelik çekme mesafesinin 5 metre olarak değiştirilmesi Meclis’te tartışmalara da neden oldu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/devamsizlik-uyarisi_78677.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!