Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Devlet İhale Kanunu'nda Değişiklik

Devlet İhale Kanunu'nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Resmi Gazete'de yayımlandı. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan kanuna göre; Devlet İhale Kanunu'nun 40'ıncı maddesinin başlığı "İç zarfların açılması ve son tekliflerin alınması" şeklinde değiştirildi.

Zaman Gazetesievlet İhale Kanunu'nda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Resmi Gazete'de yayımlandı. Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan kanuna göre; Devlet İhale Kanunu'nun 40'ıncı maddesinin başlığı "İç zarfların açılması ve son tekliflerin alınması" şeklinde değiştirildi.

Kapalı teklif usûlü ile yapılan artırma ihalelerinde; geçerli en yüksek teklifin altında olmamak üzere, oturumda hazır bulunan isteklilerden sözlü veya yazılı teklif alınmak suretiyle ihale sonuçlandırılacak.

Geçerli teklif sayısının üçten fazla olması durumunda bu işlem, geçerli en yüksek teklif üzerinden, oturumda hazır bulunan en yüksek üç teklif sahibi istekliyle, bu üç teklif ile aynı olan birden fazla teklifin bulunması halinde ise bu istekliler dahil edilmek suretiyle yapılacak.

Komisyon, uygun gördüğü her aşamada oturumda hazır bulunan isteklilerden yazılı son tekliflerini alarak ihaleyi sonuçlandırabilecek. Bu husus, ihale komisyonunca ikinci bir tutanakla tespit edilecek.

http://www.yapi.com.tr/haberler/devlet-ihale-kanununda-degisiklik_51331.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!