Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Devletin 200 Hastanesinin 'Deprem Güçlendirme Projeleri' Tamamlandı

Türkiye'de bugüne kadar 200 hastanenin 'Deprem Güvenlik Tahkiki ve Deprem Güçlendirme' projeleri hazırlandı.

Dünya Gazetesiürkiye'de bugüne kadar 200 hastanenin 'Deprem Güvenlik Tahkiki ve Deprem Güçlendirme' projeleri hazırlandı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, DYP Hatay Milletvekili Mehmet Eraslan'ın konuya ilişkin soru önergesinde verdiği yazılı cevapta, Bakanlığa bağlı merkez ve taşra teşkilatında, toplam 783 hastane olduğunu, bunlardan 200'ünün deprem güçlendirme projelerinin hazırlandığını belirtti.

Sağlık Bakanlığı olarak 2002 yılında 'Depreme Karşı Güçlendirme Projesi' başlatıldığını ve bu amaçla Türkiye genelindeki tüm hastane binalarının, güçlendirme projelerinin hazırlanması için bütçe imkanları dahilinde bir planlamaya tabi tutulduğunu kaydeden Akdağ, şöyle devam etti:

"Bu kapsamda bugüne kadar 200 hastanemizin 'Deprem Güvenlik Tahkiki ve Deprem Güçlendirme' projeleri hazırlatılmıştır. Sağlık Bakanlığına bağlı hastane binaları için 2004 yılında, 23 ildeki 73 hastaneye 7 milyon 625 bin 564 YTL, 2005 yılında 15 ildeki 16 hastaneye 3 milyon 920 bin 424 YTL, 2006 yılında ise 9 ildeki 9 hastaneye 3 milyon 896 bin YTL ödenek gönderilmiştir. Ayrıca deprem güçlendirme projeleri hazırlanacak yeni hastanelerimiz için 2006 yılında, genel bütçeden 11 milyon 247 bin YTL ödenek ayrılmış olup, ihtiyaca göre merkez döner sermaye bütçesinden de gerekli ödenek ayrılacaktır."

Sağlık Bakanı Akdağ, depreme dayanıklılık raporu bulunmayan binalarda depreme dayanıklılık testleri yapıldığını ve gerekli tedbirlerin alındığını ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/devletin-200-hastanesinin-deprem-guclendirme-projeleri-tamamlandi_46331.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Kalekim Ultralastic

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!