Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

DHMİ: "İstanbul Havalimanı Şantiye Koşulları Kötüydü"

Devlet Hava Meydanları İşletmesi, İstanbul Havalimanı şantiyesindeki kötü koşulları kabul etti: 'Son derece haklısınız!'

yapi.com.tr
DHMİ: "İstanbul Havalimanı Şantiye Koşulları Kötüydü"

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, İstanbul Havalimanı yapımında 2015 yılından bu yana 220 bin işçinin çalıştırıldığı, havalimanı açılışının yapıldığı 29 Ekim 2018 tarihine kadar 30 iş kazası, 25 doğal yol olmak üzere toplam 55 işçinin hayatını kaybettiğini bildirdi. Şantiye koşullarının kötü olduğunu kabul eden Ocak, DHMİ’nin bu konuda defalarca havalimanı yapımını üstlenen şirketler grubunu uyardığını da bildirdi. Cumhuriyet'ten Mahmut Lıcalı'nın haberine göre; TBMM KİT Komisyonu’nun önceki günkü toplantısında DHMİ Genel Müdürlüğü’nün 2015-2016 hesapları ele alındı. DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, milletvekillerinin İstanbul Havalimanı’na yönelik sorularını yanıtlarken önemli açıklamalarda bulundu. Milletvekillerinin İstanbul Havalimanı’ndaki çalışma koşullarına yönelik soruları üzerine DHMİ Genel Müdürü Ocak, şantiye koşullarının kötü olduğu yönündeki eleştirilerin haklı olduğunu kabul etti.

DHMİ’nin havalimanını yapan şirketler grubuna bu kapsamda başvurduğuna işaret eden Ocak, “Üçüncü havalimanının şantiye koşulları, evet, son derece haklısınız. Bu şantiye koşullarında biz de İGA nezdinde girişimde bulunduk. Tahtakuruları bu dönemde kabul edilebilecek şeyler değil. Bu şantiye koşullarının ilaçlanmasının, servis imkânlarının, yemek koşullarının düzenlenmesi konusunda bizim de defalarca uyarımız var” diye konuştu.

Haberine tamamına linkten ulaşılabilir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dhmi-istanbul-havalimani-santiye-kosullari-kotuydu_169305.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü BTMSEAL Alfa Hibrit

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!