Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

İstanbul Havalimanı'nda İnişlere Rüzgar Engeli

İstanbul Havalimanı’na inmek üzere yaklaşan uçaklar bir süredir, yoğun rüzgar sebebiyle havada tur atmak zorunda kalıyor.

yapi.com.tr
İstanbul Havalimanı'nda İnişlere Rüzgar Engeli

İstanbul üzerinde tur atan uçaklar gecikmeli olarak iniş yapabiliyor. Dünyanın en büyük havalimanlarından olduğu belirtilen İstanbul Havalimanı’na uçaklar sıra bekleyerek iniş yapabiliyor.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; uçakların iniş yapamamasının nedeni rüzgar. Bazı uçaklar şiddetli rüzgarın etkisinden dolayı pas geçmek zorunda kalıyor. Bazı uçaklar yakın meydanlara yönlendirilirken, kalkışlar da kontrollü olarak gerçekleştiriliyor.

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği (TMMOB) ise, Aralık 2014'te yayınladıkları 3. Havalimanı Teknik Raporu'nu tekrar paylaşarak, bölgedeki rüzgarların yaratacağı tehlikeye önceden dikkat çektiklerini belirtti. Raporda, bölge için verilen ÇED raporu değerlendirilmeleri eleştirilirken, yine raporda yer alan "Yılın 107 günü fırtınalı, 65 günü yoğun bulutlu olan bu kıyı bölgesinde hava taşımacılığı ve piste iniş ve kalkışların çevre şartları bakımından sorun yaratabilir" maddesine değinildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/istanbul-havalimaninda-inislere-ruzgar-engeli_172840.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!