Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

DHMİ’den Çelebi’ye ‘Bizi Küçük Düşürdün’ Davası

DHMİ, Antalya Havalimanı ihalesinde karşı karşıya geldiği Çelebi’yle rövanşa hazırlanıyor. DHMİ, ’kamuoyunda küçük düşürüldüğü’ gerekçesiyle, kurum, yönetim kurulu ve ihale komisyonu üyeleri de kişisel olarak Çelebi’ye dava açacak.

Vatan Gazetesi/Gülümhan GÜLTEN
DHMİ’den Çelebi’ye ‘Bizi Küçük Düşürdün’ Davası

ntalya Havalimanı işletme ihalesi kavgasında rüzgar tersine döndü. DHMİ’yi dava eden Çelebi A.Ş’nin itirazı üst mahkemeden reddedilince, DHMİ düğmeye bastı. DHMİ Yönetim Kurulu, “kurumu kamuoyunda küçük düşürdüğü” gerekçesiyle Çelebi A.Ş.ye dava açmaya karar verdi. Önceki gün, DHMİ Yönetim Kurulu toplanarak, hem DHMİ adına kurumsal olarak, hem de tek tek tüm Yönetim Kurulu üyeleriyle, İhale Komisyonu üyelerinin kişisel olarak, Çelebi’ye dava açmasına karar verdi. Bu kapsamda avukatlara vekaletler verildi. Antalya Havalimanı ihalesinin iptali için İdare Mahkemesi’ne dava açan Çelebi, mahkemeden olumsuz karar alınca bir üst mahkeme olan Ankara Bölge İdare Mahkemesi’ne gitmişti. Ancak Çelebi’nin başvurusunu görüşen üst mahkemenin kararı da olumsuz olmuştu. 12 Eylül’de karar alan üst mahkeme, Çelebi’nin itirazını reddetmişti.

Özellikle hukuki süreçte bu hafta yaşanan gelişmelerin ardından DHMİ’nin ne yapacağı merak konusu olmuştu. Çelebi’nin mahkemeye gittiği iddialara büyük tepki gösteren ve Çelebi’yi Cumhuriyet tarihinin en büyük kiralama ihalesine gölge düşürmekle suçlayan DHMİ’nin mahkemeye gitmesi bekleniyordu.
Şimdi sıra bizde DHMİ Yönetim Kurulu’nun önceki gün aldığı “mahkemeye gitme” kararını değerlendiren bazı kurum yöneticileri, “Biz, Çelebi’nin açtığı tüm davalar sonuçlansın, üst mahkeme kararı da çıksın, diye bekledik. Şimdi artık sıra bizde” yorumunda bulundu.


http://www.yapi.com.tr/haberler/dhmiden-celebiye-bizi-kucuk-dusurdun-davasi_56438.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!