Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

DİEM Group, Studio Alliance Kurucu Üyesi Oldu

Avrupa çapında yeni bir oluşum olan Studio Alliance birliğine Türkiye’den DİEM Mühendislik ve Mimarlık seçildi.

yapi.com.tr
DİEM Group, Studio Alliance Kurucu Üyesi Oldu

Studio Alliance üyeleri, modern ofis yaşam alanları üreten firmalar için Avrupa çapında güçlerini birleştiriyor. Ortak değer, iş etiği ve ortak hedefler etrafında bir araya gelen 11 ayrı ülke temsilcisi kurucu üye firma, deneyimlerini ortak tasarım ve uygulama hizmetlerine aktaracaklar.

Studio Alliance birliği, hızla küreselleşen ticari dünyanın ihtiyaçlarına cevap vermek amacıyla kurumsal şirketlere, işyeri kiracılarına ve sahiplerine 24 ülkede 5.000'den fazla bina ve tesiste proje tasarlama ve uygulama deneyimi ve yerel pazar bilgisi sunacak.

‘Yaşanılır mükemmel ofis’ yaklaşımından yola çıkarak Studio Alliance üyelerinin başlıca hizmetleri arasında çalışma alanları üzerine danışmanlık, mimarlık, iç mekan tasarımı ve uygulamaları yer alıyor. Studio Alliance üye firmaları, şirket büyüklükleri, değerli pazar bilgileri, uzun yıllara dayanan iş başarılarının yanı sıra küresel markalar ve çok uluslu şirketlerle çalışma deneyimlerine göre özel olarak seçildi.

Studio Alliance’ın Kurucu Başkanı Clive Lucking, uluslararası bir oyuncu, pazar lideri ve yaşanılası ofis yaşam alanlarının yaratıcısı olan deneyimli Türk firması DİEM’in kurucu üye olarak birliğe katılımından büyük bir heyecan duyduğunu belirtti.

Dünyanın büyük markaları için 22 yıldır özel projeler üreten ve geleceğin işyerlerini tasarlayan DİEM, uluslararası kurumsal müşterilerine konsept tasarımın ilk aşamalarından başlayarak değişim yönetimi, işyeri danışmanlığı, tasarım ve uygulama hizmetleri veren, sektöründe oldukça tanınmış bir çözüm ortağı. Endüstriyel tesislerde tasarım ve inşaat alanlarında derinlemesine bir uzmanlığa sahip olmasının yanı sıra, yaptığı projeler tamamlandıktan sonra da müşterilerine satış sonrası hizmetler ile de destekliyor.

Studio Alliance birliğine ve birliğin içindeki başarısı kanıtlanmış üye firmalara katılmanın, hem Türkiye’deki tedarikçi firmaların Avrupa’ya açılmasına ve büyümelerine yeni olanaklar sağlayacağını hem de DİEM’in Avrupa genelindeki kurumsal müşterilerine çözüm ortağı olma hedefini destekleyeceğini belirten DİEM’in Kurucu Ortağı C. Melih Şamlı, yeni oluşumla ilgili şunları söyledi: “Günümüzde farklı gereksinimlere sahip olsalar da, hem kurumsal firmalar hem de tesis ve bina sahipleri mülk portföylerine uluslararası bir yaklaşımla bakıyorlar. Buna ek olarak çalışma alanları da çarpıcı biçimde değişiyor.

Bu değişimde Merkez ofisin önemini ve görevlerini uluslararası ofisler ağına devrettiğini görüyoruz. Ancak bu görev dağılımı, aynı kurumsal firmanın farklı ülkelerde tasarım ve uygulama konularında değişken ve birbirine benzemeyen sonuçlar almasına sebep oluyor. Studio Alliance bu konuda uluslararası müşterilerine bir çözüm sunma hedefi ile yola çıkıyor.

Ortak çalışma alanlarının, esnek çalışmanın ve uzaktan çalışmanın artışı, özellikle 2020 yılında işyeri düzenlemede daha da büyük değişiklikler ortaya çıkardı. Ofisler ve diğer çalışma alanlarıyla ilgili tasarım ve uygulama danışmanlığı ihtiyacı hiç bu kadar fazla olmamıştı.

Bu nedenle, üyelerine yeni fikirler, trendler, ilham alınacak içerikler ve çalışma yöntemlerine erişim sağlayan ve en önemlisi uluslararası müşterilerine Avrupa çapında ofis çözüm portfolyosu ile sürekli yenilikçi tasarımlar sunan tek birlik olan Studio Alliance kurucu üyesi olmaktan memnuniyet duymaktayız.”

Studio Alliance güç birliği, 11 ülkenin özenle seçilmiş oyuncularından oluşmaktadır: İngiltere'de Area Europe, Belçika'da Alternativ, Çek Cumhuriyeti'nde CAPEXUS, Fransa'da CDB, Türkiye'de DİEM, Hollanda'da Ditt, Macaristan'da DVM grubu, İrlanda'da IIS Space, İtalya'da Il Prisma, Romanya'da Morphoza ve Polonya'da Reesco.

http://www.yapi.com.tr/haberler/diem-group-studio-alliance-kurucu-uyesi-oldu_183057.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!