Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Diston Solar'da Nihai Hedef, Üretim

üneş enerjisinden elektrik üretmek hedefiyle kısa süre önce sektöre adım attıklarını belirten Diston Solar Panel Enerji Sistemleri Sanayi Genel Müdürü Veysel Demir, sanayide enerji tasarrufu, alternatif enerji, enerji verimliliği gibi alanlarda çalışmalarının sürdüğünü belirtti.

kobiden.com
4 Diston Solar'da Nihai Hedef, Üretim

üneş enerjisinden elektrik üretmek hedefiyle kısa süre önce sektöre adım attıklarını belirten Diston Solar Panel Enerji Sistemleri Sanayi Genel Müdürü Veysel Demir, sanayide enerji tasarrufu, alternatif enerji, enerji verimliliği gibi alanlarda çalışmalarının sürdüğünü belirtti. Güneşten faydalanma oranı olarak Türkiye'nin çok avantajlı bir konumda olduğunu ifade eden Demir, "Ülkemiz, güneşin sağladığı enerjiyi kullanma potansiyeli açısından oldukça iyi durumda. Güneş solar panel sistemiyle elektrik üretiminin maliyeti düşüyor. Örneğin, TEDAŞ'ın bölgesi dışında kalan, uzak bir çiftlik evinin ya da uzak bölgedeki bir tarlanın ihtiyacı olan elektriğin elde edilmesinin yüksek maliyeti, güneş solar panel sistemiyle oldukça azalıyor" dedi.

Önümüzdeki yüzyılın en büyük sorunlarından birinin enerji olduğunu gözlemlediklerini kaydeden Genel Müdür Veysel Demir, bu doğrultuda enerji sektörüne yatırım yaptıklarını söyledi. Kurdukları yeni şirket ile güneş enerjili aydınlatma sistemleri ve kendi enerjisini üreten ekolojik binalar projelendirmeyi amaçladıklarını belirten Veysel Demir, "Belediyeler, alışveriş merkezleri, organize sanayi bölgeleri, turizm tesisleri ve fabrikalar için güneş enerjili çatı sistemleri; çiftlik, dağ evleri, tarla, sera ve bahçe sulaması için solar enerji ile çalışan dalgıç ve yüzey pompaların montajını gerçekleştireceğiz. Küçük ve orta ölçekli işletmeler için güneş enerjisinden elektrik üreten sistemlerin satış, montaj ve servisini yürütmenin yanında, güneş enerjisi ile şebekeden bağımsız çalışan sokak lambaları, güneş enerjili bahçe aydınlatma panoları ve temiz enerji odaklı sosyal sorumluluk projeleri yeni yatırımımız çerçevesinde planladığımız faaliyetler arasında yer alıyor" dedi.

Veysel Demir, 2009 yılının 6'ıncı ayından bu yana altyapı çalışmalarını sürdürdüklerini ifade etti. Bu iş için yeni bir ekip kurduklarını belirten Demir, "Şu an, Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi'deki 20 dönümlük tesisimizde sürdürdüğümüz çalışmalar kapsamında, Çin'den getirdiğimiz solar panellerin projelendirme ve montajını gerçekleştiriyoruz. Kısa sürede tamamladığımız projeler oldu ve sırada bekleyen projeler var. Hedefimiz, satışın yanı sıra güneş panellerinin üretimini de gerçekleştirmek. Hedeflerimizi netleştirebilmek için Yenilenebilir Enerji Kanunu'nda yapılacak değişikliği bekliyoruz. Yapılacak ek değişiklik ile devlet, güneş enerjisinden elde edilen elektriği satın alacak" dedi.

Tüm dünyada satışı gerçekleştirilen güneş enerjisi panellerinin yüzde 95'inin Çin'de imal edildiğini söyleyen Veysel Demir, "Güneş panellerinin üretimini gerçekleştirme aşamasına geldiğimiz zaman bizim yapacağımız şey de; hücrelerini ithal edip alt montaj takımlarını, kablolarını, prizlerini, camını, profilini montajlayıp piyasaya sunmak olacak" diye konuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/diston-solarda-nihai-hedef-uretim_77318.html

Read Comment Section
4 Yorum Yorum Yaz
  • içinde klimaları olan bir evin ihtiyacı olan elektriği sağlamak mümkünmü ve maliyeti ne kadardır YANITLA
  • Bir panel ile amatörce enerji tasarrufu nasıl kullanabilirim. Yani lambayı yada bir fönü çalıştırmak için neler gerekir. YANITLA
  • orta dereceli bir ciftlik evine kaç panele ihtiyaç var ve fiyatı nekadar olur acilen cevap verirseniz sevinirim saygılar. mustafa-yakup-cem@hotmail.com YANITLA
  • Güneş panellerinin fiyatlarını öğrenebilir miyim saygılarımla 05379320778 YANITLA
4 yorumdan 4 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!