Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Divan, Demirel'e Komşu Oluyor

Divan, Demirel'e Komşu Oluyor

Dünyab>Koç Grubu bünyesinde yer alan Divan, Ankara Güniz Sokak'ta açılacak Divan City Ankara Oteli için yatırımcı firma ile anlaşma imzaladı.

İmza töreninde bir konuşma yapan Divan Genel Müdürü Kamil Berk, 2004 yılı Nisan ayında Ümraniye'de açılan "Divan Yönetim Merkezi ve Üretim Tesisi'yle birlikte girilen yeniden yapılanma sürecinde, hizmet sunulan otelcilik ve yiyecek-içecek sektörlerinde birçok yeni projenin hayata geçirildiğini söyledi.

Divan'ın 49 yıllık bilgi birikimiyle uzmanlık alanlarında varlığını ve ataklarını sürdürmeye devam ettiğini ifade eden Berk, şunları söyledi:

"Bu alanlarından biri de otelcilik. Hem Türkiye genelinde hem de yurtdışında özellikle şehir otelciliğinde yıldan yıla büyümeyi hedefliyoruz. İstanbul Mecidiyeköy'de hizmete açmayı planladığımız Divan City İstanbul ile şehir otelciliği alanındaki büyüme hamlemizi başlattık. Mart 2005'te tam kapasite ile kapılarını açacak olan Divan City İstanbul'dan sonra şimdi de Divan City Ankara ile Divan konukseverliğini başkentimize taşıyoruz. 2006'da açılışını gerçekleştireceğimiz ve yine otel işletme modeli ile hayata geçireceğimiz Divan City Ankara, Ankara'nın en meşhur yerleşim birimlerinden Güniz Sokak'ta bulunuyor."

Berk, Divan City Ankara'nın 4 yıldızlı bir otel olarak tasarlansa da 5 yıldız konforuna sahip olacağını, yerli-yabancı işadamları, iş toplantıları, eğitim-seminer grupları ile kaliteli hizmet ve konfordan oluşan hizmet üçgenini arayan yerli ve yabancı müşterileri ağırlamayı amaçladıklarını ifade etti.

"Otelin yatırım maliyeti yaklaşık 7 milyon dolar"

Yatırımcı firma Moment Yapı Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Uyar ise, yaklaşık 8 bin metrekare alana inşa edilecek otelin yatırım maliyetinin yaklaşık 7 milyon dolar civarında olduğunu, 2006 yılının ortalarına doğru hizmete açmayı planladıklarını söyledi.

Uyar, otelin yapımında müteahhitlik hizmetinin kendileri tarafından yürütüleceğini anlatan Uyar, Koçbank'ın kredi imkanı sağlayacağını, Divan'ın ise işletmeci olarak bu konsorsiyumu ortak olduğunu kaydetti. Törende, otel ile ilgili anlaşmaya Divan Genel Müdürü Berk ile Uyar imza koydu.

"Yurtdışına çıkma hedefimiz var"

Basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Berk, Divan'ın yatırımları ile ilgili bir soru üzerine şunları kaydetti:

"Doğru yatırımcılarla işbirliği yaparak 2007-2008 yılında otel sayımızı 12'ye çıkarmak istiyoruz. Aynı modelle, yurtdışına çıkma hedefimiz de bulunuyor. Ancak yurtdışı yatırımları konusunda bir takvim, tarih, sayı vermemiz çok zor. Sizleri yanıltmak istemiyorum. Ama fırsatları değerlendirmek istiyoruz. Buradaki hareket noktamız şu, yurtdışında Türkler'in yoğun gittiği ülkeler var. Bu kişilerin bildikleri, kendi otellerinde kalma eğilimleri var. O yüzden burada bir fırsat görüyoruz. Doğru yatırımcı bulmak şartıyla bu konu üzerinde çalışıyoruz. Bu yerler Moskova, Paris ve Londra olabilir."

Bir gazetecinin, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in sokağı olarak bilinen Güniz Sokağı'nın kendileri için bir avantaj mı yoksa dezavantaj mı olduğunu sorması üzerin Berk şunları söyledi:

"Güniz Sokak'ta olmayı bir dezavantaj olarak düşünmedik. Ankara'nın en merkezi noktalarına bu otelin yapılıyor olması bir avantajdır. Ulaşımı kolay, çıkışı kolay. Hem bakanlıklara, Meclis'e yakın, çevresinde büyükelçilik ve konsolosluklar var. Lokantalara yürüme mesafesinde bulunuyor. Avantajlı olduğunu düşünüyoruz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/divan-demirele-komsu-oluyor_22984.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!