Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Divriği 'Raybüs'le daha Ulaşılabilir Olacak

Yakın zamanda başlatılması planlanan Sivas-Divriği raybüs seferleri, Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü'nün (UNESCO) 'Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Ulu Camii ve Darüşşifası başta olmak üzere önemli tarihi eserlerin bulunduğu Divriği'ye ulaşımı kolaylaştıracak.

yapi.com.tr / AA
2 Divriği 'Raybüs'le daha Ulaşılabilir Olacak Sivas-Divriği raybüsünde test sürüşleri önümüzdeki günlerde tamamlanacak (Foto: Mücahit Erdal Koç / AA)

Divriği Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Sivas-Divriği raybüs test sürüşünün önceki gün yapıldığını belirterek, "İnşallah en kısa sürede eğitim çalışmaları tamamlanır ve seferler başlar. Yolculuğumuz kısa fakat konforlu oldu, raybüsü çok beğendim" diye konuştu. Tüm Divriğililerin, Sivaslıların ve ilçeyi ziyarete gelecek turistlerin raybüsle yolculuktan memnun kalacağını ifade eden Kaya, şunları kaydetti:

"Unutmamak gerekir ki, ilçemiz ilimize 185 kilometre mesafededir ve yolculuk süresi otomobille 2 saat, toplu ulaşımla neredeyse 3 saat sürmektedir. Bu süre kış aylarında daha da artmaktadır. Raybüs sayesinde yolculuk süresi yaz-kış sabit kalacak ve bu süre zannederim 2,5 saatin altında olacak. Bu, Divriğililer için önemli bir fırsattır ayrıca turistler için de büyük bir kolaylıktır. Raybüs kolay, güvenli, kaliteli ve konforlu bir yolculuk sunacaktır. Sonuçta kültür ve turizm potansiyeliyle cazibe merkezi olan ilçemizin turizmde hedeflerini yakalamasına vesile olacaktır. Bu güzel hizmeti sunanlara, bu uğurda emeği geçenlere ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu eserin kıymetini en iyi Divriğililer, Divriği’de yaşayanlar bilir".

Sivas-Divriği raybüs test sürüşlerinin devam edeceği, sefer saatlerinin yakın zamanda kamuoyuna duyurulacağı belirtildi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/divrigi-raybusle-daha-ulasilabilir-olacak_113762.html

Read Comment Section
2 Yorum Yorum Yaz
  • Bir başyapıtı sinesinde barındıran Selçuklu Mengücükoğulları'nın merkezi, önemli yeraltı kaynaklarıyla Tüykiye'nin vazgeçilmez ilçesi olan Divriği'ye bu hizmetin verilmesi konusunda geç bile kalınmıştır.Divriği Cumhuriyet'in kuruluşundan buyana İL olmayı hakeden ilçelerden olmasına rağmen hala ilçe statüsündedir. Ulaşımın kolaylaşması umuyorum ki diğer yatırımları da beraberinde getirecektir.Hizmette emeği geçenlere bir Divriği'li olarak teşekkür ediyor, yakın bir gelecekte İL olmasını diliyorum.Divriği Ulucamisi'nin UNESCO nun Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer almasını sağlayan sayın Prof. Dr. Doğan Kuban'a da sevgi ve saygılarımla teşekkür ederim. YANITLA
  • bende bu muhteşem eserin yanındaki bir evde büyüdüm,üzülerek söylüyorum Türkide İNSAN,DOĞA veTARİHİ ESERLERİN hiç önemi ve değeri yok..... YANITLA
2 yorumdan 2 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!