Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Diyanet Çalışanları Kanal Güzergâhına Konut mu Yapacak?

Kanal İstanbul çevresinde arazi alma yarışına Diyanet İşleri Başkanlığı çalışanları da dahil oldu. Diyanet çalışanları Kanal İstanbul çevresine konut yapmak için kooperatif kurdu. Kurulan şirketin sicil kaydındaki adreste ise cep telefonu bayisi var.

yapi.com.tr
Diyanet Çalışanları Kanal Güzergâhına Konut mu Yapacak?

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan'ın bu yıl içerisinde ilk kazmanın vurulacağını açıkladığı projenin çevresinde konut yapmak için Diyanet İşleri Başkanlığı'na bağlı çalışanlar önce 2016 yılında 'Sınırlı Sorumlu Kanal İstanbul Konut Yapı Kooperatifi' isimli bir yapı kurdu. İstanbul Ticaret Odası'na kayıtlı olan kooperatif daha sonra isim değişikliğine gitti. Şirket 2017'de 'Sınırlı Sorumlu Kanal İstanbul 2023 Konut Yapı Kooperatifi' adını aldı.

Cumhuriyet’te yer alan ANKA kaynaklı habere göre; İstanbul'un Bağcılar ilçesinde bulunan kooperatifin yönetiminde Osman Önal, Ali Kiriş ve Veysel Çavuş bulunuyordu. Bu isimlerden Diyanet İşleri Başkanlığı görevlilerinden imam Osman Önal adı değiştirilen kooperatif yönetiminden ayrıldı. Türk Diyanet Sen İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Ekrem Taşçı kooperatifin yönetiminde bulunan isimlerden biri olarak görevine devam ediyor.

Kooperatifin tanıtım bilgisinde ise “Diyanet İşleri Başkanlığı'nın çeşitli kademelerinde görev yapan din görevlilerince kurulmuş olan Kanal İstanbul Yapı Kooperatifi birikimlerini değerlendirmek isteyenler için güvenilir bir yatırım kapısı olmuş ve olmaya da devam etmektedir.” ifadeleri yer alıyor.

Adreste cep telefonu bayisi var
Sınırlı Sorumlu Kanal İstanbul Yapı Kooperatifi’nin kayıtları incelediğinde belirtilen işletme adresi, Bağcılar ilçesi Çınar Mahallesi Esenler Caddesi 11/B olarak görünüyor. Şirketin ticaret sicilinde yer alan Bağcılar'daki adreste ise cep telefonu bayisi bulunuyor. Cadde esnafı yaklaşık bir yıl önce buradan taşındıklarını söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/diyanet-calisanlari-kanal-guzergahina-konut-mu-yapacak_177461.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!