Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Diyarbakır'a 1 milyon Dolara Eğitim Parkı

TEGV, yılda 3 bin çocuğa okul sonrası eğitim olanağı sağlayacak Diyarbakır Eğitim Parkı'nı hizmete soktu. 1 milyon dolara malolan parkın açılışında

Hürriyetb>TEGV, yılda 3 bin çocuğa okul sonrası eğitim olanağı sağlayacak Diyarbakır Eğitim Parkı'nı hizmete soktu. 1 milyon dolara malolan parkın açılışında konuşan TEGV Başkan Yardımcısı Burhan Karaçam, ‘‘3 bin gönüllüyle kadar 200 binden fazla çocuğa eğitim ışığı taşıdık’’ dedi.
TÜRKİYE Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), yaklaşık 1 milyon dolara mal olan ve yılda ortalama 3 bin çocuğa okul sonrası eğitim imkanı verecek Diyarbakır Eğitim Parkı'nı hizmete soktu. Eğitim Parkı'nın açılış töreninde konuşan Eğitim Gönüllüleri Başkan Yardımcısı Burhan Karaçam, park için vakfın 450 milyar lira, Belde Belediyesi'nin arazi, Diyarbakır Valiliği'nin de bilgisayarları tahsis ettiğini söyledi.

Eğitim Parkı'nın açılışına, TEGV Yönetim Kurulu Üyeleri Prof. Dr. Levend Kılıç, Prof. Dr. Süha Sevük, Arzuhan Yalçındağ, Şerife Babaoğlu, Neslihan Tombul, Oktay Özinci de katıldı.

Avrupa ülkelerinde eğitime 3 bin 850 Euro ayrılırken, Türkiye'de bu rakamın 250 Euro'da kaldığına dikkat çeken Burhan Karaçam, Eğitim Gönüllüleri'nin 3 bin gönüllüsüyle bugüne kadar 200 binden fazla çocuğa eğitim ışığını taşıdıklarını belirtti.

Diyarbakır Eğitim Parkı'nın yer aldığı Bağlar Belediye Başkanı Cebbar Leygara, eğitimde yerel yönetim ve sivil toplum örgütlerinin işbirliğinin önemini vurguladı. Leygara, ‘‘Beldemizdeki ilkokullarda 90-100 kişilik sınıflarda eğitim gören çocuklarımıza bu parkın katkısı çok büyük olacaktır. Çocuklarımız bilgisayarla tanışacak, okul sonrasında kendilerini resim, müzik gibi etkinliklerle geliştirecekler’’ dedi.

4 bin 554 metrekare açık, 1114 metrekare kapalı alana kurulan Diyarbakır Eğitim Parkı'nda, çok amaçlı salon, gönüllü odası, 6 derslik, seramik ve resim atölyeleri, kütüphane, bilgisayar ve internet derslikleriyle kantin yer alıyor.

7-16 yaş arası çocuklara okul dışı saatlerde çok yönlü eğitim vermeyi amaçlayan ve Diyarbakır'da 8'incisi açılan Eğitim Parkları'nda, her etkinliğe 8 hafta ayrılıyor. Parka gelen her çocuğun yılboyunca dönüşümlü olarak bütün etkinliklere katılabilmesi hedefleniyor. Eğitim Gönülülleri'nin tüm parklarında ve öğrenim birimlerinde standart bir eğitim, vakfın gönüllüleri tarafından veriliyor.

Eğitim Gönüllüleri, 8 Eğitim Parkı, 13 gezici öğrenim birimi (Ateşböceği) ve 69 öğrenim birimiyle çocuklara hizmet veriyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/diyarbakira-1-milyon-dolara-egitim-parki_2382.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!