Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen
İLİŞKİLİ HABERLER

Yerel Seçim Öncesi Kaçak...

Diyarbakır'da Kaçak Yapı ile Mücadele

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, ruhsatı olmayan hiç bir yapıya hazır beton satılmaması gerektiğini söyledi. Seçim öncesinde kaçak yapılaşmanın önüne geçmek için hazır beton santralleri işletmecilerini makamında kabul eden Baydemir, 8 yıldan bu yana kaçak yapılaşma konusunda doğru bir mücadele hattı çizdiklerini, hazır beton

yapi.com.tr / AA
Diyarbakır'da Kaçak Yapı ile Mücadele

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Baydemir, ruhsatı olmayan hiç bir yapıya hazır beton satılmaması gerektiğini söyledi. Seçim öncesinde kaçak yapılaşmanın önüne geçmek için hazır beton santralleri işletmecilerini makamında kabul eden Baydemir, 8 yıldan bu yana kaçak yapılaşma konusunda doğru bir mücadele hattı çizdiklerini, hazır beton santrallerinin kentteki yapı kalitesinin artırılmasında önemli bir aktör olduğunu bildirdi.

Kaçak yapıların mühendislik hizmeti almadığını, bir ihtiyaçtan çok ticari amaca hizmet ettiğini kaydeden Baydemir, ''Ruhsatı olmayan hiçbir yapıya hazır beton satılmasın. Açıkça söylüyorum, olursa işletmeyi kapatmaya kadar gideriz'' dedi.

Beton kalitesinin düştüğü yönünde söylentiler bulunduğuna dikkati çeken Baydemir, beton kalitesi düştüğünde bundan Diyarbakır'ın zarar göreceğini ve buna özel önem verilmesini istedi.

Betonun araçla taşındığı esnada dökülerek asfalta zarar verdiğini, çevre kirliliği yarattığını ve trafik akışını aksattığını da belirten Baydemir, araçların yıkanması sırasında da bir çevre kirliliği meydana geldiğini, araçların standartları aşacak şekilde aşırı yüklendiğini ve bunun da yollara zarar verdiğini vurguladı.

Hazır beton santralleri işletmecileri ise beton kalitesinin düşmesinin sadece içine katılan çimentodan kaynaklanmadığını, kullanılan kalıpların olması gereken zamandan erken sökülmesinin etkenlerin başında geldiğini söyledi.

Beton döküldükten sonra sulanmadığını, bunun da beton kalitesini düşürdüğünü bildiren işletmeciler, Diyarbakır'da çimentonun diğer kentlere göre oldukça pahalı olduğunu, bu oranın yüzde 40'lara vardığını aktardı. Bunun üzerine Baydemir bu dezavantajın ortadan kaldırılması konusunda ne gerekiyorsa yapmaya hazır olduğunu bildirdi.

ETİKETLER: kent
http://www.yapi.com.tr/haberler/diyarbakirda-kacak-yapi-ile-mucadele-_86797.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!