Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğal Taş Sektörü Yıl Sonu Hedefi Olan %10’luk Büyümeye Kilitlendi

Maden ve doğal taş sektörü, yıl sonu ihracat büyüme hedefi olan yüzde 10 rakamına ulaşmak için çalışmalarına hız verdi. Sektör temsilcileri, İstanbul Maden İhracatçıları Birliği’nin (İMİB) bu yıl üçüncü kez milli katılım organizasyonunu gerçekleştirdiği 47. Marmomacc International Trade Fair for Stone Design and Technology fuarına katıldı.

yapi.com.tr
Doğal Taş Sektörü Yıl Sonu Hedefi Olan %10’luk Büyümeye Kilitlendi

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği (İMİB), ihracatı artırmak için sektörün en büyük organizasyonu olan Marmomacc Fuarı’na bu yıl üçüncü kez milli katılım organizasyonu gerçekleştirdi. İtalya’nın Verona şehrinde 26 – 29 Eylül 2012 tarihleri arasında gerçekleştirilen fuara, İMİB organizasyonuyla 46 Türk firması katıldı. Dünyanın en büyük doğal taş üreticilerini bir araya getiren fuar, Türkiye’nin zengin mermer ve doğal taş kaynaklarının yurt dışında tanıtılmasında önemli bir rol oynuyor. Fuar ile 3000 metrekare alanda ülkemizi temsil eden 100 Türk firması, yeni iş bağlantıları kurma fırsatı elde etti.

Beş kıtadan toplam 56 ülkenin katılımıyla gerçekleştirilen Marmomacc Fuarı, 47. kez sektör temsilcilerini buluşturdu. Geniş renk ve desen çeşitliliği ile kaliteli doğal taş ürünlerinin sergilendiği fuarda, Türkiye’nin yanı sıra İtalya, İspanya, Hindistan, Çin ve Brezilya da yer aldı.

MehmetMehmet ÖzerMarmomacc Fuarı’nın doğal taş sektörünün dünya çapındaki en büyük organizasyonu olduğuna dikkat çeken İMİB Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Özer, sektörün gelişiminde fuarın ciddi bir önemi olduğunu vurguladı. İMİB olarak, fuara 2010 yılından itibaren milli katılım organizasyonu gerçekleştirdiklerini belirten Özer, fuar süresince katılımcıların sektörle ilgili tüm gelişmeleri yakından görme fırsatı elde ettiğini, ayrıca yeni pazarlar ve yeni ticari işbirlikleri için de fuarın önemli bir zemin oluşturduğunu ifade etti. Doğal taş sektörü, yılın ilk sekiz ayında 1,2 milyar dolarlık ihracat rakamına ulaşmıştı.

Türk doğal taşı ve maden sektörüyle ilgili detaylı bilgi için tıklayınız

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogal-tas-sektoru-yil-sonu-hedefi-olan-10luk-buyumeye-kilitlendi_102301.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!