Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yapı Malzemeleri

YAPI MALZEMELERİNİN HAYATIMIZA DOKUNUŞU

Hayatımızı kolaylaştırmak için yıllardan beri günlük yaşantımızda teknoloji ile doğru orantılı olarak ilerleyen yapı malzemeleri sektörü son zamanlarda tasarımsal ve maddi anlamda kullanıcıları daha çok memnun eden ürünler ortaya çıkardılar ve çıkarmaya devam ediyorlar.

...
Buzon BC Serisi Yükselişte

1 tona kadar ağırlık taşıma kapasitesi bulunan aynı zamanda ergonomik bir yapıya da sahip olan bu ürün 11 mm’den 1000 mm’ye kadar yükseklik ayarı verilebilmektedir. Aynı zamanda eğilim toleransı sayesinde eğimli zeminleri de izole edebiliyor. Zararlı güneş ışınları, kimyasallar ve dış etkenlerden doğabilecek tüm zararlara karşı dayanıklı olan BC serisi şu an için Buzon markasının amiral gemisi olarak değerlendiriliyor.

En çok kullandıklarımız

Evimizde işyerimizde hatta sokakta bile sürekli olarak kullandığımız ve kullanmaya çalıştığımız ürünleri içinde barındıran yapı malzemeleri, başta mutfak ve banyo olmak üzere hayatımızın en çok zaman geçirilen yerlerinde bizlere yardımcı oluyor. Yeni tasarım mutfaklar güzel musluklar ve hatta lavabolarımız; her biri yapı alanında üretimde olan malzemelerdir. Geçmişten bu güne kendini sürekli olarak geliştiren bu ürünler artık detayları ve kullanım alanlarının gerektirdiği tasarımları modern çizgiler ile birleştirerek bizlere daha kolay bir yaşamın kapısını aralıyor diyebiliriz. En çok satılan ürünlerden tutun da günlük kurların bu ürünleri nasıl etkilediği ve iş hacminin dağılımına kadar olan tüm yapı sektörü haberlerini yapi.com.tr adresinde bulabilirsiniz. Sizler de fırsatları ürünleri ve doğru bilgiyi doğru zamanda edinebilmek için web sitemizi mutlaka ziyaret edin. Sektör neler yapıyor? Yapı sektöründe olan biten tüm gelişmeleri an be an sizlerle paylaştığımız haber dünyamızda, günlük hayatınızda kullanabileceğiniz pratik bilgilere de yer vermekteyiz. Yeni modeller, en yeni ürünler ve hatta henüz piyasaya çıkmamış ürünlere kadar tüm yapı haberlerini bulabileceğiniz en güvenilir portal yapi.com.tr 'dir. İnşaat ve yapı malzemeleri alanından sürekli güncel haberler ile sizlerleyiz.

Türk Ytong, 51. Yetkili Satıcılar Toplantısı’nda Bir Araya Geldi

Kentsel Dönüşüm - Türk Ytong, 51. Yetkili Satıcılar Toplantısı’nda Bir Araya Geldi

Türk Ytong 51’inci Yetkili Satıcılar Toplantısı “Biz Varsak Güven Var” temasıyla Hilton İstanbul Kozyatağı Otel’de düzenlendi. Etkinlikte, Türk Ytong Yetkili Satıcıları ve Satış Pazarlama Ekibi, 2022 yılı için belirledikleri hedefleri paylaşırken,... »

İnşaat Sektörü Alarm Veriyor

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektörü Alarm Veriyor

Dövizdeki artış ve ekonomik krizin en çok etkilediği sektörlerden olan inşaat sektörü alarm veriyor. Batma noktasına geldiklerini söyleyen müteahhitler, hükümetten destek istiyor. »

Kaleseramik ‘Atık Yönetimi’ ile Sürdürülebilirlik İş Ödülü’nü Kazandı

Kentsel Dönüşüm - Kaleseramik ‘Atık Yönetimi’ ile Sürdürülebilirlik İş Ödülü’nü Kazandı

Kaleseramik, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen Sürdürülebilir İş Ödülleri 2021’de “Geri Kazanım İçerikli Seramik Karo” projesi ile “Atık Yönetimi” kategorisinde ödüle layık görüldü. »

Betonsa’dan, Su Geçirimsiz Beton: Hidromix

Kentsel Dönüşüm - Betonsa’dan, Su Geçirimsiz Beton: Hidromix

Akçansa, Betonsa markasıyla, su geçirimsiz yenilikçi ürünü ‘Hidromix’i piyasaya sundu. »

"Çok Katlı Binalardaki Yangın Riski Her Yıl Artıyor "

Kentsel Dönüşüm - "Çok Katlı Binalardaki Yangın Riski Her Yıl Artıyor "

Türk Ytong Genel Müdür Yardımcısı Tolga Öztoprak, binaların dış cephe kaplamalarının yanmasıyla oluşan yangınların son 30 yıl içinde 7 kat arttığını belirterek, Türk Ytong’un ürettiği yanmaz Multipor Mantolama Sistemi ile binaların dış cephelerinin... »

Orka Banyo Cirosunu Yüzde 40 Artırdı

Kentsel Dönüşüm - Orka Banyo Cirosunu Yüzde 40 Artırdı

Pandemi döneminde yaptığı yatırımla üretim kapasitesini yüzde 40 oranında artıran ORKA Banyo, 2021 yılında 185 milyon TL’lik ciro ile yüzde 48 büyüme hedefliyor. »

Zeki İlter Yurtbay SERKAP’ın Başkanı Oldu

Kentsel Dönüşüm - Zeki İlter Yurtbay SERKAP’ın Başkanı Oldu

Yurtbay Seramik Yönetim Kurulu Başkan Vekili Zeki İlter Yurtbay, ikinci kez Seramik Kaplama Malzemeleri Üreticileri Derneği’nin başkanlığına seçildi. »

Ytong Panel

Kentsel Dönüşüm - Ytong Panel

Fabrika yapılarının inşaatında kullanılan yanmaz Ytong Paneller yangınlara karşı koruyucu bir kalkan oluyor. »

Bostik AquaRoll BitumPU 2K

Kentsel Dönüşüm - Bostik AquaRoll BitumPU 2K

Bitüm poliüretan esaslı, iki bileşenli, hızlı kürlenen, yüksek elastikiyete sahip likit su yalıtım malzemesi Bostik AquaRoll Bitum PU 2K, raflarda yerini aldı. »

Knauf Guardex® Cephe Kaplama Plakası

Kentsel Dönüşüm - Knauf Guardex® Cephe Kaplama Plakası

Knauf’un dış cephe sistemlerinde ısı yalıtım levhaları ve havalandırmalı cephe uygulamaları için kusursuz bir alt zemin oluşturan cephe kaplama plakası Guardex®, zorlu hava koşullarına karşı güvenilir bir çözüm sunuyor. »

Akçansa Mali Sonuçlarını Açıkladı

Kentsel Dönüşüm - Akçansa Mali Sonuçlarını Açıkladı

Akçansa, iç pazarın canlanma işaretleri verdiği yılın ilk çeyrek döneminde yurt içi satış tonajını yüzde 13 artırdı. Şirketin söz konusu dönemde toplam satış geliri 527,3 milyon TL’ye ulaşırken, geçen yıl yüzde 4 olan FAVÖK de yüzde 14,1’e yükseldi. »

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Sonuçları Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Sonuçları Açıklandı

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Mart ayı sonuçlarına göre, yeni yıla iyi bir başlangıç yapan inşaat malzemeleri sanayisinin faaliyetlerinde hissedilir bir artış yaşandı. »

İMSAD Ocak Ayı Dış Ticaret Endeksi'ni Açıkladı
Kentsel Dönüşüm - İMSAD Ocak Ayı Dış Ticaret Endeksi'ni Açıkladı

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi Ocak 2021 sonuçlarına göre, inşaat malzemeleri sanayisi yeni yıla sınırlı bir ihracat artışı ile başladı. »

Türkiye İMSAD’dan ‘1-7 Mart Deprem Haftası’ Açıklaması
Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD’dan ‘1-7 Mart Deprem Haftası’ Açıklaması

Deprem Haftası dolayısıyla açıklamada bulunan Türkiye İMSAD Başkanı Tayfun Küçükoğlu, “Depreme karşı güvenli yapılara kavuşmak için kentsel dönüşümü hızlandırmalı, binaları yenileme ve güçlendirme çözümlerini iyi değerlendirmeliyiz.” dedi. »

Ytong Bölme Paneli
Kentsel Dönüşüm - Ytong Bölme Paneli

Ytong’un, yüksek ve uzun açıklıklı duvarlar için ürettiği Bölme Paneli, konut projeleri, oteller, AVM, eğitim, kültür, spor ve sanayi yapıları gibi büyük metrekareli inşaatlarda iç duvarların hızlı ve verimli biçimde tamamlanmasını sağlıyor. »

Demir ve Demir Dışından 8,4 Milyar Dolar İhracat
Kentsel Dönüşüm - Demir ve Demir Dışından 8,4 Milyar Dolar İhracat

Demir ve Demir Dışı Metaller sektörü 2020 yılını 8,4 milyar dolarlık ihracat ile genel ihracattan yüzde 4,6’lık pay alarak tamamladı. »

Enerji Verimliliği Haftası’nda Türkiye İMSAD’dan Açıklama
Kentsel Dönüşüm - Enerji Verimliliği Haftası’nda Türkiye İMSAD’dan Açıklama

‘Enerji Verimliliği Haftası’ dolayısıyla açıklama yapan Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, “Yatırım maliyetini kısa sürede karşılayan enerji verimliliği uygulamalarıyla, yapılarımızda enerji savurganlığını önlemek elimizde" dedi. »

Knauf’tan Nitelikli İşgücüne Yatırım
Kentsel Dönüşüm - Knauf’tan Nitelikli İşgücüne Yatırım

90 ülkede emek veren 35 bin çalışanıyla Türkiye ekonomisine 4 üretim tesisi kazandıran, alçı bazlı yapı malzemeleri sektörünün global markası Knauf, Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. »

Ytong’un Dijital Danışmanlık Platformu “Ytong Online” Açıldı
Kentsel Dönüşüm - Ytong’un Dijital Danışmanlık Platformu “Ytong Online” Açıldı

Türk Ytong, Dijital Danışmanlık Platformu Ytong Online ile müşterilerine her koşulda uzaktan ve sürekli hizmet sunmayı hedefliyor. »

Yeni Yeşil Beton ile Co2 Emisyonlarının Azaltılması Projesine Ödül
Kentsel Dönüşüm - Yeni Yeşil Beton ile Co2 Emisyonlarının Azaltılması Projesine Ödül

Bradford Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi’nden araştırmacıların bir araya geldiği Newton - Kâtip Çelebi Fonu araştırma projesi ekibi, geliştirdikleri tamamıyla geri dönüştürülmüş inşaat atıklarından üretilen düşük maliyetli “yeşil beton”... »

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Sonuçları Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Sonuçları Açıklandı

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi’nin Ekim 2020 sonuçları açıklandı. »

ÇİMKO’nun 25’inci Hazır Beton Tesisi Üretime Başladı
Kentsel Dönüşüm - ÇİMKO’nun 25’inci Hazır Beton Tesisi Üretime Başladı

Çimento ve yapı malzemeleri kuruluşu ÇİMKO, 25’inci hazır beton tesisini Gaziantep’in Taşlıca bölgesinde hizmete açtı. »

Türkiye İMSAD’dan ‘Dünya Şehircilik Günü’ Açıklaması
Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD’dan ‘Dünya Şehircilik Günü’ Açıklaması

Türkiye İMSAD, ‘8 Kasım Dünya Şehircilik Günü’ dolayısıyla yaptığı açıklamada; Türkiye’nin tüm şehirlerinde depreme dayanıklı, çevre dostu yapılarla can ve mal güvenliğinin sağlanmasına öncelik verilmesi gerektiğini vurguladı. »

Akçansa’nın Üçüncü Çeyrek Finansal Sonuçları Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - Akçansa’nın Üçüncü Çeyrek Finansal Sonuçları Açıklandı

Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortak kuruluşu Akçansa, 2020 yılının üçüncü çeyrek dönemine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. »

Çimsa, Dokuz Aylık Finansal Sonuçlarını Paylaştı
Kentsel Dönüşüm - Çimsa, Dokuz Aylık Finansal Sonuçlarını Paylaştı

Sabancı Holding iştiraki Çimsa, 9 aylık net satış gelirini 1.632 milyon TL, net karını ise 139 milyon TL olarak açıkladı. »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!