Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yapı Malzemeleri

YAPI MALZEMELERİNİN HAYATIMIZA DOKUNUŞU

Hayatımızı kolaylaştırmak için yıllardan beri günlük yaşantımızda teknoloji ile doğru orantılı olarak ilerleyen yapı malzemeleri sektörü son zamanlarda tasarımsal ve maddi anlamda kullanıcıları daha çok memnun eden ürünler ortaya çıkardılar ve çıkarmaya devam ediyorlar.

...
Buzon BC Serisi Yükselişte

1 tona kadar ağırlık taşıma kapasitesi bulunan aynı zamanda ergonomik bir yapıya da sahip olan bu ürün 11 mm’den 1000 mm’ye kadar yükseklik ayarı verilebilmektedir. Aynı zamanda eğilim toleransı sayesinde eğimli zeminleri de izole edebiliyor. Zararlı güneş ışınları, kimyasallar ve dış etkenlerden doğabilecek tüm zararlara karşı dayanıklı olan BC serisi şu an için Buzon markasının amiral gemisi olarak değerlendiriliyor.

En çok kullandıklarımız

Evimizde işyerimizde hatta sokakta bile sürekli olarak kullandığımız ve kullanmaya çalıştığımız ürünleri içinde barındıran yapı malzemeleri, başta mutfak ve banyo olmak üzere hayatımızın en çok zaman geçirilen yerlerinde bizlere yardımcı oluyor. Yeni tasarım mutfaklar güzel musluklar ve hatta lavabolarımız; her biri yapı alanında üretimde olan malzemelerdir. Geçmişten bu güne kendini sürekli olarak geliştiren bu ürünler artık detayları ve kullanım alanlarının gerektirdiği tasarımları modern çizgiler ile birleştirerek bizlere daha kolay bir yaşamın kapısını aralıyor diyebiliriz. En çok satılan ürünlerden tutun da günlük kurların bu ürünleri nasıl etkilediği ve iş hacminin dağılımına kadar olan tüm yapı sektörü haberlerini yapi.com.tr adresinde bulabilirsiniz. Sizler de fırsatları ürünleri ve doğru bilgiyi doğru zamanda edinebilmek için web sitemizi mutlaka ziyaret edin. Sektör neler yapıyor? Yapı sektöründe olan biten tüm gelişmeleri an be an sizlerle paylaştığımız haber dünyamızda, günlük hayatınızda kullanabileceğiniz pratik bilgilere de yer vermekteyiz. Yeni modeller, en yeni ürünler ve hatta henüz piyasaya çıkmamış ürünlere kadar tüm yapı haberlerini bulabileceğiniz en güvenilir portal yapi.com.tr 'dir. İnşaat ve yapı malzemeleri alanından sürekli güncel haberler ile sizlerleyiz.

5. Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi

Kentsel Dönüşüm - 5. Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Yapı Mesleki Bilimsel Çalışma Komisyonu tarafından düzenlenen 5. Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi'ne bildiri özeti teslimi için son tarih 27 Kasım 2020. »

Epsblock Ürünleri Uruguay’da

Kentsel Dönüşüm - Epsblock Ürünleri Uruguay’da

Adana ve Bayburt’taki fabrikalarında ürettiği yapı bloğunu, 5 yılda 10 ayrı ülkeye pazarlayan Epsblock Yapı AŞ ürünleri Uruguay’a kadar uzandı. »

Akçansa’nın Tüm Fabrikalarında “Sağlık ve Güvenlik Haftası” Düzenlendi

Kentsel Dönüşüm - Akçansa’nın Tüm Fabrikalarında “Sağlık ve Güvenlik Haftası” Düzenlendi

Akçansa, ‘Sağlık ve Güvenlik Haftası’ kapsamında iş sağlığı güvenliği uygulamalarına etkinlik, tatbikat ve denetimlerle devam etti. »

“Beton Kullanımıyla Yangın Güvenliğini Sağlamak Mümkün”

Kentsel Dönüşüm - “Beton Kullanımıyla Yangın Güvenliğini Sağlamak Mümkün”

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Yangın Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada beton kullanımı ile tünellerde ve binalarda yangın güvenliğini sağlamanın mümkün olduğuna dikkat çekti. »

Knauf Güvencesiyle Bütünleşik Yangın Çözümleri

Kentsel Dönüşüm - Knauf Güvencesiyle Bütünleşik Yangın Çözümleri

Knauf FireWin, binaların pasif yangından korunması için çözüm önerileri ile kapsamlı ve yüksek kaliteli ürünleri sunuyor. »

Beylikdüzü'nde Hastanede Yangın

Kentsel Dönüşüm - Beylikdüzü'nde Hastanede Yangın

Beylikdüzü'ndeki özel bir hastanenin dış cephe kaplamalarında küçük çapta yangın çıktı. Dış cephe üzerindeki camları kıran itfaiye ekipleri kısa sürede yangını söndürdü. »

İMSAD Dış Ticaret Endeksi Aralık Sonuçları Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - İMSAD Dış Ticaret Endeksi Aralık Sonuçları Açıklandı

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi Aralık ayı sonuçlarına göre; 2019 yılında ilk kez 50 milyon tonu aşan inşaat malzemeleri ihracatı, değer olarak yüzde 0,3 geriledi ve toplam ihracat 21,5 milyar dolar... »

İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Endeksleri Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Endeksleri Açıklandı

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Aralık ayı sonuçlarına göre, mevsimsellik nedeniyle faaliyetlerde düşüş yaşanmasına rağmen güven ve beklentilerde artış sürdü. Böylece Bileşik Endeks, 2019 yılını güven ve beklentilerdeki artış... »

Türkiye İMSAD ‘Aralık 2019 Sektör Raporu’ Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD ‘Aralık 2019 Sektör Raporu’ Açıklandı

‘Türkiye İMSAD Aralık 2019 Sektör Raporu’na göre, 2020 yılında, inşaat malzemeleri sanayisinin yüzde 1-2 oranında büyümesi bekleniyor. Büyümenin temel belirleyicisi olarak yurtiçi talep görülürken, ihracatın da 23 milyar dolara ulaşacağı... »

İMSAD Dış Ticaret Endeksi Ekim Sonuçları Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - İMSAD Dış Ticaret Endeksi Ekim Sonuçları Açıklandı

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi Ekim 2019 sonuçlarına göre, inşaat malzemeleri sanayisi ihracat artışını Ekim ayında hızlandırdı. »

GF Hakan Plastik'in Yoğun Fuar Dönemi Tamamlandı

Kentsel Dönüşüm - GF Hakan Plastik'in Yoğun Fuar Dönemi Tamamlandı

GF Hakan Plastik’in Ekim 2019’da ISK-SODEX 2019 ile İstanbul’da başlayan fuar dönemi, Riyad ve Ankara ile devam ederek, Addis Ababa ile noktalandı. »

9. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’nde Ticarette Sınırları Aşmak Konuşuldu

Kentsel Dönüşüm - 9. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’nde Ticarette Sınırları Aşmak Konuşuldu

İnşaat malzemeleri sanayisinin uluslararası oyuncuları, Türkiye İMSAD tarafından 9’uncusu düzenlenen ‘Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’nde bir araya geldi. »

9. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi İçin Geri Sayım Başladı
Kentsel Dönüşüm - 9. Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi İçin Geri Sayım Başladı

İnşaat malzemeleri sanayisinin Uluslararası oyuncuları, dış ticarette doğru stratejileri konuşmak için 5 Kasım günü Türkiye İMSAD tarafından 9’uncusu düzenlenen ‘Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’nde bir araya geliyor.  »

Çanakkale Seramik İnşaatta Kalite Zirvesi’nin Gümüş Sponsoru Oldu
Kentsel Dönüşüm - Çanakkale Seramik İnşaatta Kalite Zirvesi’nin Gümüş Sponsoru Oldu

100 milyar doları aşan inşaat malzemeleri sanayisinin uluslararası oyuncuları, Türkiye İMSAD tarafından hayata geçirilen ‘Uluslararası İnşaatta Kalite Zirvesi’ nde İstanbul’da bir araya geliyor. »

Akçansa'dan Sağlık ve Güvenlik Haftası Etkinlikleri
Kentsel Dönüşüm - Akçansa'dan Sağlık ve Güvenlik Haftası Etkinlikleri

Akçansa, ‘Akçansa Sağlık ve Güvenlik Haftası’ kapsamında kadrolu ve alt işveren çalışanlarının katılımı ile tüm hafta boyunca sağlık ve güvenlik kültürünün gelişimini destekleyecek faaliyetler gerçekleştirdi. »

İMSAD, İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Eylül 2019
Kentsel Dönüşüm - İMSAD, İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Eylül 2019

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Eylül ayında 0,78 puan arttı. Faaliyetlerde, Ağustos ayındaki daralmanın ardından Eylül ayında yeniden artış yaşandı. Eylül ayı sonuçları, faaliyetlerdeki artışın tek başına güven ve... »

İMSAD Dış Ticaret Endeksi Ağustos 2019 Sonuçları Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - İMSAD Dış Ticaret Endeksi Ağustos 2019 Sonuçları Açıklandı

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi Ağustos 2019 sonuçlarına göre, ihracat birim fiyatlarında düşüş sürerken, ithalat birim fiyatlarında artış eğilimi yaşanıyor. »

Türkiye İMSAD ‘Eylül 2019 Sektör Raporu’ Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD ‘Eylül 2019 Sektör Raporu’ Açıklandı

‘Türkiye İMSAD Eylül 2019 Sektör Raporu’nda; yılın ilk yarısında ihracatın yüzde 0,5 azaldığı ve ihracat pazarlarında farklı gelişmeler yaşandığı, ithalatın ise neredeyse tüm ülkelerden benzer şekilde gerilediği vurgulandı. »

İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Ağustos 2019
Kentsel Dönüşüm - İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Ağustos 2019

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Ağustos ayında da çalışma gün sayısının azalması sebebiyle yeniden geriledi. Bileşik Endeks’i etkileyen ekonomik, dış politik ve jeopolitik risklerin önemli ölçüde azalmasına karşın inşaat... »

Türkiye'den Dünya Devlerine İnşaat Malzemeleri
Kentsel Dönüşüm - Türkiye'den Dünya Devlerine İnşaat Malzemeleri

Türkiye, yılın ilk yarısında 153 farklı ülkeye toplam 1,3 milyar dolarlık inşaat malzemesi ihraç etti. »

İMSAD Dış Ticaret Endeksi Temmuz Sonuçları Açıklandı
Kentsel Dönüşüm -  İMSAD Dış Ticaret Endeksi Temmuz Sonuçları Açıklandı

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi Temmuz 2019 sonuçlarına göre, inşaat malzemeleri ihracatı Temmuz ayında önemli ölçüde hızlandı. İhracat Değer Endeksi Temmuz ayında bir önceki aya göre yüzde 44, ... »

Türkiye İMSAD Ağustos 2019 Sektör Raporu Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD Ağustos 2019 Sektör Raporu Açıklandı

‘Türkiye İMSAD Ağustos 2019 Sektör Raporu’nda; 2019 yılının ilk yarısında üretimin yüzde 20,3 gerilemesi ile yaklaşık beşte birlik bir üretim kaybı ortaya çıktığı, ihracattaki miktar artışının ise üretim kaybını telafi edemediği vurgulandı. »

Rize'de Yaylalara Yapı Malzemesi Çıkarılması Yasaklandı
Kentsel Dönüşüm - Rize'de Yaylalara Yapı Malzemesi Çıkarılması Yasaklandı

Rize’de yaylalara herhangi bir idareden izin almadan yapı malzemesi veya iş makinesi çıkarılması, valilik emriyle yasaklandı. »

Akçansa ‘Betondafarkındalık.com’ Projesi ile Stevie Ödülü kazandı
Kentsel Dönüşüm - Akçansa ‘Betondafarkındalık.com’ Projesi ile Stevie Ödülü kazandı

Yapı malzemeleri şirketi Akçansa’nın, yapılardaki sağlamlığa dikkat çekmek için hazırladığı betondafarkindalik.com web sitesi, Uluslararası Stevie Ödülleri’nde, Yapı&Malzeme kategorisinde ödüle layık görüldü. »

İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi’nde Toparlanma Başladı
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi’nde Toparlanma Başladı

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, 4 aylık aradan sonra Temmuz 2019’da yeniden artış gösterdi. Faaliyetlerde yaşanan dengeli toparlanmanın Bileşik Endeks’i desteklediği Temmuz ayında, güven ve beklentilerdeki zayıflama da durdu. »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!