Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yapı Malzemeleri

YAPI MALZEMELERİNİN HAYATIMIZA DOKUNUŞU

Hayatımızı kolaylaştırmak için yıllardan beri günlük yaşantımızda teknoloji ile doğru orantılı olarak ilerleyen yapı malzemeleri sektörü son zamanlarda tasarımsal ve maddi anlamda kullanıcıları daha çok memnun eden ürünler ortaya çıkardılar ve çıkarmaya devam ediyorlar.

...
Buzon BC Serisi Yükselişte

1 tona kadar ağırlık taşıma kapasitesi bulunan aynı zamanda ergonomik bir yapıya da sahip olan bu ürün 11 mm’den 1000 mm’ye kadar yükseklik ayarı verilebilmektedir. Aynı zamanda eğilim toleransı sayesinde eğimli zeminleri de izole edebiliyor. Zararlı güneş ışınları, kimyasallar ve dış etkenlerden doğabilecek tüm zararlara karşı dayanıklı olan BC serisi şu an için Buzon markasının amiral gemisi olarak değerlendiriliyor.

En çok kullandıklarımız

Evimizde işyerimizde hatta sokakta bile sürekli olarak kullandığımız ve kullanmaya çalıştığımız ürünleri içinde barındıran yapı malzemeleri, başta mutfak ve banyo olmak üzere hayatımızın en çok zaman geçirilen yerlerinde bizlere yardımcı oluyor. Yeni tasarım mutfaklar güzel musluklar ve hatta lavabolarımız; her biri yapı alanında üretimde olan malzemelerdir. Geçmişten bu güne kendini sürekli olarak geliştiren bu ürünler artık detayları ve kullanım alanlarının gerektirdiği tasarımları modern çizgiler ile birleştirerek bizlere daha kolay bir yaşamın kapısını aralıyor diyebiliriz. En çok satılan ürünlerden tutun da günlük kurların bu ürünleri nasıl etkilediği ve iş hacminin dağılımına kadar olan tüm yapı sektörü haberlerini yapi.com.tr adresinde bulabilirsiniz. Sizler de fırsatları ürünleri ve doğru bilgiyi doğru zamanda edinebilmek için web sitemizi mutlaka ziyaret edin. Sektör neler yapıyor? Yapı sektöründe olan biten tüm gelişmeleri an be an sizlerle paylaştığımız haber dünyamızda, günlük hayatınızda kullanabileceğiniz pratik bilgilere de yer vermekteyiz. Yeni modeller, en yeni ürünler ve hatta henüz piyasaya çıkmamış ürünlere kadar tüm yapı haberlerini bulabileceğiniz en güvenilir portal yapi.com.tr 'dir. İnşaat ve yapı malzemeleri alanından sürekli güncel haberler ile sizlerleyiz.

İMSAD Ocak Ayı Dış Ticaret Endeksi'ni Açıkladı

Kentsel Dönüşüm - İMSAD Ocak Ayı Dış Ticaret Endeksi'ni Açıkladı

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi Ocak 2021 sonuçlarına göre, inşaat malzemeleri sanayisi yeni yıla sınırlı bir ihracat artışı ile başladı. »

Türkiye İMSAD’dan ‘1-7 Mart Deprem Haftası’ Açıklaması

Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD’dan ‘1-7 Mart Deprem Haftası’ Açıklaması

Deprem Haftası dolayısıyla açıklamada bulunan Türkiye İMSAD Başkanı Tayfun Küçükoğlu, “Depreme karşı güvenli yapılara kavuşmak için kentsel dönüşümü hızlandırmalı, binaları yenileme ve güçlendirme çözümlerini iyi değerlendirmeliyiz.” dedi. »

Ytong Bölme Paneli

Kentsel Dönüşüm - Ytong Bölme Paneli

Ytong’un, yüksek ve uzun açıklıklı duvarlar için ürettiği Bölme Paneli, konut projeleri, oteller, AVM, eğitim, kültür, spor ve sanayi yapıları gibi büyük metrekareli inşaatlarda iç duvarların hızlı ve verimli biçimde tamamlanmasını sağlıyor. »

Demir ve Demir Dışından 8,4 Milyar Dolar İhracat

Kentsel Dönüşüm - Demir ve Demir Dışından 8,4 Milyar Dolar İhracat

Demir ve Demir Dışı Metaller sektörü 2020 yılını 8,4 milyar dolarlık ihracat ile genel ihracattan yüzde 4,6’lık pay alarak tamamladı. »

Enerji Verimliliği Haftası’nda Türkiye İMSAD’dan Açıklama

Kentsel Dönüşüm - Enerji Verimliliği Haftası’nda Türkiye İMSAD’dan Açıklama

‘Enerji Verimliliği Haftası’ dolayısıyla açıklama yapan Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Tayfun Küçükoğlu, “Yatırım maliyetini kısa sürede karşılayan enerji verimliliği uygulamalarıyla, yapılarımızda enerji savurganlığını önlemek elimizde" dedi. »

Knauf’tan Nitelikli İşgücüne Yatırım

Kentsel Dönüşüm - Knauf’tan Nitelikli İşgücüne Yatırım

90 ülkede emek veren 35 bin çalışanıyla Türkiye ekonomisine 4 üretim tesisi kazandıran, alçı bazlı yapı malzemeleri sektörünün global markası Knauf, Mesleki Yeterlilik Kurumu teşvikleri kapsamında önemli bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. »

Ytong’un Dijital Danışmanlık Platformu “Ytong Online” Açıldı

Kentsel Dönüşüm - Ytong’un Dijital Danışmanlık Platformu “Ytong Online” Açıldı

Türk Ytong, Dijital Danışmanlık Platformu Ytong Online ile müşterilerine her koşulda uzaktan ve sürekli hizmet sunmayı hedefliyor. »

Yeni Yeşil Beton ile Co2 Emisyonlarının Azaltılması Projesine Ödül

Kentsel Dönüşüm - Yeni Yeşil Beton ile Co2 Emisyonlarının Azaltılması Projesine Ödül

Bradford Üniversitesi ve Hacettepe Üniversitesi’nden araştırmacıların bir araya geldiği Newton - Kâtip Çelebi Fonu araştırma projesi ekibi, geliştirdikleri tamamıyla geri dönüştürülmüş inşaat atıklarından üretilen düşük maliyetli “yeşil beton”... »

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Sonuçları Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Sonuçları Açıklandı

Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi’nin Ekim 2020 sonuçları açıklandı. »

ÇİMKO’nun 25’inci Hazır Beton Tesisi Üretime Başladı

Kentsel Dönüşüm - ÇİMKO’nun 25’inci Hazır Beton Tesisi Üretime Başladı

Çimento ve yapı malzemeleri kuruluşu ÇİMKO, 25’inci hazır beton tesisini Gaziantep’in Taşlıca bölgesinde hizmete açtı. »

Türkiye İMSAD’dan ‘Dünya Şehircilik Günü’ Açıklaması

Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD’dan ‘Dünya Şehircilik Günü’ Açıklaması

Türkiye İMSAD, ‘8 Kasım Dünya Şehircilik Günü’ dolayısıyla yaptığı açıklamada; Türkiye’nin tüm şehirlerinde depreme dayanıklı, çevre dostu yapılarla can ve mal güvenliğinin sağlanmasına öncelik verilmesi gerektiğini vurguladı. »

Akçansa’nın Üçüncü Çeyrek Finansal Sonuçları Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - Akçansa’nın Üçüncü Çeyrek Finansal Sonuçları Açıklandı

Sabancı Holding ve HeidelbergCement ortak kuruluşu Akçansa, 2020 yılının üçüncü çeyrek dönemine ilişkin finansal sonuçlarını açıkladı. »

Çimsa, Dokuz Aylık Finansal Sonuçlarını Paylaştı
Kentsel Dönüşüm - Çimsa, Dokuz Aylık Finansal Sonuçlarını Paylaştı

Sabancı Holding iştiraki Çimsa, 9 aylık net satış gelirini 1.632 milyon TL, net karını ise 139 milyon TL olarak açıkladı. »

İstanbul Tıp Fakültesi İnşaatında Yangın
Kentsel Dönüşüm - İstanbul Tıp Fakültesi İnşaatında Yangın

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi içinde inşaat halindeki binada 1 Kasım Pazar günü çıkan yangın söndürüldü. »

VMZINC & Taksim Camii Projesi
Kentsel Dönüşüm - VMZINC & Taksim Camii Projesi

Taksim Camii Projesi'nin kubbe ve minare kaplamalarında VMZINC titanyum çinko tercih edildi. »

5. Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi
Kentsel Dönüşüm - 5. Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi bünyesinde çalışmalarını sürdüren Yapı Mesleki Bilimsel Çalışma Komisyonu tarafından düzenlenen 5. Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi'ne bildiri özeti teslimi için son tarih 27 Kasım 2020. »

Epsblock Ürünleri Uruguay’da
Kentsel Dönüşüm - Epsblock Ürünleri Uruguay’da

Adana ve Bayburt’taki fabrikalarında ürettiği yapı bloğunu, 5 yılda 10 ayrı ülkeye pazarlayan Epsblock Yapı AŞ ürünleri Uruguay’a kadar uzandı. »

Akçansa’nın Tüm Fabrikalarında “Sağlık ve Güvenlik Haftası” Düzenlendi
Kentsel Dönüşüm - Akçansa’nın Tüm Fabrikalarında “Sağlık ve Güvenlik Haftası” Düzenlendi

Akçansa, ‘Sağlık ve Güvenlik Haftası’ kapsamında iş sağlığı güvenliği uygulamalarına etkinlik, tatbikat ve denetimlerle devam etti. »

“Beton Kullanımıyla Yangın Güvenliğini Sağlamak Mümkün”
Kentsel Dönüşüm - “Beton Kullanımıyla Yangın Güvenliğini Sağlamak Mümkün”

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği (TÇMB) Yangın Haftası nedeniyle yaptığı açıklamada beton kullanımı ile tünellerde ve binalarda yangın güvenliğini sağlamanın mümkün olduğuna dikkat çekti. »

Knauf Güvencesiyle Bütünleşik Yangın Çözümleri
Kentsel Dönüşüm - Knauf Güvencesiyle Bütünleşik Yangın Çözümleri

Knauf FireWin, binaların pasif yangından korunması için çözüm önerileri ile kapsamlı ve yüksek kaliteli ürünleri sunuyor. »

Beylikdüzü'nde Hastanede Yangın
Kentsel Dönüşüm - Beylikdüzü'nde Hastanede Yangın

Beylikdüzü'ndeki özel bir hastanenin dış cephe kaplamalarında küçük çapta yangın çıktı. Dış cephe üzerindeki camları kıran itfaiye ekipleri kısa sürede yangını söndürdü. »

İMSAD Dış Ticaret Endeksi Aralık Sonuçları Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - İMSAD Dış Ticaret Endeksi Aralık Sonuçları Açıklandı

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi Aralık ayı sonuçlarına göre; 2019 yılında ilk kez 50 milyon tonu aşan inşaat malzemeleri ihracatı, değer olarak yüzde 0,3 geriledi ve toplam ihracat 21,5 milyar dolar... »

İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Endeksleri Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Endeksleri Açıklandı

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Aralık ayı sonuçlarına göre, mevsimsellik nedeniyle faaliyetlerde düşüş yaşanmasına rağmen güven ve beklentilerde artış sürdü. Böylece Bileşik Endeks, 2019 yılını güven ve beklentilerdeki artış... »

Türkiye İMSAD ‘Aralık 2019 Sektör Raporu’ Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD ‘Aralık 2019 Sektör Raporu’ Açıklandı

‘Türkiye İMSAD Aralık 2019 Sektör Raporu’na göre, 2020 yılında, inşaat malzemeleri sanayisinin yüzde 1-2 oranında büyümesi bekleniyor. Büyümenin temel belirleyicisi olarak yurtiçi talep görülürken, ihracatın da 23 milyar dolara ulaşacağı... »

İMSAD Dış Ticaret Endeksi Ekim Sonuçları Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - İMSAD Dış Ticaret Endeksi Ekim Sonuçları Açıklandı

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi Ekim 2019 sonuçlarına göre, inşaat malzemeleri sanayisi ihracat artışını Ekim ayında hızlandırdı. »

REKLAM VERİN

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!