Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Yapı Malzemeleri

YAPI MALZEMELERİNİN HAYATIMIZA DOKUNUŞU

Hayatımızı kolaylaştırmak için yıllardan beri günlük yaşantımızda teknoloji ile doğru orantılı olarak ilerleyen yapı malzemeleri sektörü son zamanlarda tasarımsal ve maddi anlamda kullanıcıları daha çok memnun eden ürünler ortaya çıkardılar ve çıkarmaya devam ediyorlar.

...
Buzon BC Serisi Yükselişte

1 tona kadar ağırlık taşıma kapasitesi bulunan aynı zamanda ergonomik bir yapıya da sahip olan bu ürün 11 mm’den 1000 mm’ye kadar yükseklik ayarı verilebilmektedir. Aynı zamanda eğilim toleransı sayesinde eğimli zeminleri de izole edebiliyor. Zararlı güneş ışınları, kimyasallar ve dış etkenlerden doğabilecek tüm zararlara karşı dayanıklı olan BC serisi şu an için Buzon markasının amiral gemisi olarak değerlendiriliyor.

En çok kullandıklarımız

Evimizde işyerimizde hatta sokakta bile sürekli olarak kullandığımız ve kullanmaya çalıştığımız ürünleri içinde barındıran yapı malzemeleri, başta mutfak ve banyo olmak üzere hayatımızın en çok zaman geçirilen yerlerinde bizlere yardımcı oluyor. Yeni tasarım mutfaklar güzel musluklar ve hatta lavabolarımız; her biri yapı alanında üretimde olan malzemelerdir. Geçmişten bu güne kendini sürekli olarak geliştiren bu ürünler artık detayları ve kullanım alanlarının gerektirdiği tasarımları modern çizgiler ile birleştirerek bizlere daha kolay bir yaşamın kapısını aralıyor diyebiliriz. En çok satılan ürünlerden tutun da günlük kurların bu ürünleri nasıl etkilediği ve iş hacminin dağılımına kadar olan tüm yapı sektörü haberlerini yapi.com.tr adresinde bulabilirsiniz. Sizler de fırsatları ürünleri ve doğru bilgiyi doğru zamanda edinebilmek için web sitemizi mutlaka ziyaret edin. Sektör neler yapıyor? Yapı sektöründe olan biten tüm gelişmeleri an be an sizlerle paylaştığımız haber dünyamızda, günlük hayatınızda kullanabileceğiniz pratik bilgilere de yer vermekteyiz. Yeni modeller, en yeni ürünler ve hatta henüz piyasaya çıkmamış ürünlere kadar tüm yapı haberlerini bulabileceğiniz en güvenilir portal yapi.com.tr 'dir. İnşaat ve yapı malzemeleri alanından sürekli güncel haberler ile sizlerleyiz.

Türkiye İMSAD Nisan 2019 Sektör Raporu Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD Nisan 2019 Sektör Raporu Açıklandı

Türkiye İMSAD Nisan 2019 Sektör Raporu’nda; yılın ilk iki ayındaki üretimin geçen sene aynı döneme göre gerilediği, ihracattaki artışın üretim kaybını telafi etmediği belirtildi. »

Türkiye İMSAD Dış Ticaret Endeksi Şubat 2019

Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD Dış Ticaret Endeksi Şubat 2019

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi’nin Şubat 2019 sonuçlarına göre ihracat performansı yatay seyirde iken, ithalat performansı sert düşüş gösterdi ve birim fiyatları yüksek ürünler öne çıktı. İhracat... »

Akçansa’da Üst Düzey Atama

Kentsel Dönüşüm - Akçansa’da Üst Düzey Atama

Türkiye’nin yapı malzemeleri şirketi Akçansa’da İşletmeler Genel Müdür Yardımcılığı'na Gilles Covello atandı. »

Türkiye İMSAD Mart 2019 Sektör Raporu Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD Mart 2019 Sektör Raporu Açıklandı

‘Türkiye İMSAD Mart 2019 Sektör Raporu’nda; 2018 yılını yüzde 2 küçülme ile kapatan inşaat malzemeleri sanayi üretimindeki gerilemenin 2019 yılında da devam ettiği belirtildi. »

Levent Gökçe, Saint-Gobain Türkiye CEO’su oldu

Kentsel Dönüşüm - Levent Gökçe, Saint-Gobain Türkiye CEO’su oldu

14 yıl boyunca Saint-Gobain bünyesinde Genel Direktör olarak görev alan ve son 2 yıldır İzocam’da Genel Direktörlük görevini başarı ile yürüten Levent Gökçe, Saint-Gobain Türkiye CEO’su oldu. Gökçe, yeni görevi çerçevesinde Saint-Gobain’in... »

‘Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi’ Şubat 2019

Kentsel Dönüşüm - ‘Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi’  Şubat 2019

Türkiye İMSAD İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi, Şubat ayı sonuçları açıklandı. Şubat ayında, bir önceki aya göre 1,28 puan düşerek 76,51 puan seviyesine inen endekste, sektörde 11 aydır süren gerilemenin Şubat ayında önemli ölçüde... »

BTM’ye Geleceğe Yatırım Ödülü

Kentsel Dönüşüm - BTM’ye Geleceğe Yatırım Ödülü

Türkiye İMSAD Geleceğe Yatırım Ödülleri-2018, kuruluşunun 35’inci yılını kutlayan Türkiye İMSAD’ın Üye Buluşması’nda düzenlenen törenle sahiplerine verildi. »

Türkiye İMSAD’dan ‘1-7 Mart Deprem Haftası’ Açıklaması

Kentsel Dönüşüm -  Türkiye İMSAD’dan ‘1-7 Mart Deprem Haftası’ Açıklaması

Türkiye İMSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ferdi Erdoğan, ‘1-7 Mart Deprem Haftası’ kapsamında yaptığı açıklamada, “Deprem kuşağında bulunan ülkemizde 2012 yılında çıkarılan yasayla hayata geçen kentsel dönüşüm, yeni yasal düzenlemelerle birlikte asıl... »

Türkiye İMSAD Şubat 2019 Sektör Raporu Açıklandı

Kentsel Dönüşüm - Türkiye İMSAD Şubat 2019 Sektör Raporu Açıklandı

Türkiye İMSAD Şubat 2019 Sektör Raporu’nda; inşaat malzemeleri sanayi üretiminin, yılın ikinci yarısında başlayan gerileme ile birlikte 2018 yılını, 2017 yılına göre sadece yüzde 2 küçülme ile kapattığı belirtildi. »

İnşaat Malzemeleri İthalatı Son 5 Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi

Kentsel Dönüşüm - İnşaat Malzemeleri İthalatı Son 5 Yılın En Düşük Seviyesine Geriledi

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi’nin 2018 Aralık ayı sonuçları açıklandı. Miktar olarak 183 bin ton ithalatın yapıldığı Aralık ayında, son 5 yılın en düşük ithalatı gerçekleşti. »

Akçansa, 2018 Yılı Finansal Sonuçlarını Açıkladı

Kentsel Dönüşüm - Akçansa, 2018 Yılı Finansal Sonuçlarını Açıkladı

Akçansa ihracat performansıyla 2018’de cirosunu 1 milyar 716 milyon TL’ye çıkardı. »

Bürotime'dan Doğaya ve İnsana Dost Çalışma Alanları

Kentsel Dönüşüm - Bürotime'dan Doğaya ve İnsana Dost Çalışma Alanları

Bürotime, 2014 yılında, Türkiye'de koltuk ve mobilya ürün grubunda GREENGUARD Gold sertifikası almaya hak kazanan ilk ofis mobilya markası oldu. »

Akçansa’dan Çanakkale’ye Güzel Sanatlar Lisesi
Kentsel Dönüşüm - Akçansa’dan Çanakkale’ye  Güzel Sanatlar Lisesi

Akçansa’nın Çanakkaleli gençlere armağan ettiği Güzel Sanatlar Lisesi’nin açılışı, kent protokolü, Sabancı Holding, HeidelbergCement ve Akçansa üst yönetimi, öğretmenler ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi. »

Kalekim’den UV Dayanımlı Su Yalıtım Harcı
Kentsel Dönüşüm - Kalekim’den UV Dayanımlı Su Yalıtım Harcı

Kalekim’in geliştirdiği İZOLATEX UV, teras, balkon ve çatılarda üzerinin kaplanmasını gerektirmeyen su yalıtım çözümleri sunuyor. »

İnşaat Malzemeleri Sanayisi İhracatta 21 Milyar Doları Yakalıyor
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Malzemeleri Sanayisi İhracatta 21 Milyar Doları Yakalıyor

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi Kasım ayı sonuçları açıklandı. İç pazardaki daralmaya karşı ihracata yönelik ağırlığını artırmaya devam eden inşaat malzemeleri sanayisi, 1,92 milyar dolar ihracat... »

İnşaat Sektörüne İlave Vergi
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektörüne İlave Vergi

İthalat Rejimi Kararına Ek Karar, Resmi Gazete'de yayımlandı. Buna göre, inşaat malzemelerinin ithalatına yüzde 10 ile 30 arasında ek gümrük vergisi uygulanacak. »

İnşaat Sektörü Güven Endeksi’nde Gerileme Sürüyor
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Sektörü Güven Endeksi’nde Gerileme Sürüyor

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı. ‘Türkiye İMSAD Kasım 2018 Sektör Raporu’nda; iç pazarda süren daralmanın etkisiyle ihracatta sıçrama yaşandığı belirtildi. »

TÜRKİYE İMSAD, Ekim 2018 Sektör Raporu Açıklandı
Kentsel Dönüşüm - TÜRKİYE İMSAD, Ekim 2018 Sektör Raporu Açıklandı

Türkiye İMSAD, yapı sektörü ve ekonomi çevreleri tarafından dikkatle izlenen aylık sektör raporunu açıkladı. »

İnşaat Maliyetlerinde Büyük Artış
Kentsel Dönüşüm - İnşaat Maliyetlerinde Büyük Artış

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) inşaat maliyet endeksinin aylık %6,10 arttığını açıkladı »

Eber Gölü Haritadan Silindi
Kentsel Dönüşüm - Eber Gölü Haritadan Silindi

Afyonkarahisar il sınırları içerisinde yer alan Eber Gölü, kendisini besleyen su kaynaklarının kesilmesi üzerine tamamen kurudu. »

“İhracatta Artış, İthalatta Önemli Düşüş”
Kentsel Dönüşüm - “İhracatta Artış, İthalatta Önemli Düşüş”

Türkiye İMSAD, ‘İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi’nin Ağustos 2018 sonuçlarını açıkladı. Endekse göre, ihracat miktar olarak 2,92 milyon ton, değer olarak 1,61 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti. »

Yapı Malzemeleri İhracatında Yüzde 40 Artış
Kentsel Dönüşüm - Yapı Malzemeleri İhracatında Yüzde 40 Artış

Yılda iki kez yapılan Avrupalı Uluslararası Müteahhitler Birliği Genel Kurulu, 4-6 Ekim’de İzmir’de gerçekleşti. 11 ülkeden 85 katılımcının yer aldığı toplantıda; alternatif pazarlar, finansman çeşitliliği konuları ön plana çıkarken, Türk yapı... »

Eskimeyen Tuğla, Yaşayan Mimari Diploma Projeleri Yarışması Sonuçlandı
Kentsel Dönüşüm - Eskimeyen Tuğla, Yaşayan Mimari Diploma Projeleri Yarışması Sonuçlandı

Anadolu’da derin geçmişi olan toprak yapı malzemesinin günümüzde mimarlar tarafından daha iyi tanınması amacıyla düzenlenen Eskimeyen Tuğla, Yaşayan Mimari Diploma Projeleri yarışması sonuçlandı. »

İşte, Türkiye'nin "Yerli Üretim Logosu"
Kentsel Dönüşüm - İşte, Türkiye'nin "Yerli Üretim Logosu"

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan Yerli Üretim Logosu tanıtım toplantısında açıklamalarda bulundu. Bakan Pekcan; etiketlerde yeni dönem başladığını belirterek "Yerli Üretim Logosu"nu tanıttı. »

"İnşaat Sektörüne İlişkin Veriler Alışılmışın Dışında"
Kentsel Dönüşüm - "İnşaat Sektörüne İlişkin Veriler Alışılmışın Dışında"

İNTES Başkanı Celal Koloğlu, "Türkiye ekonomisinin büyümesinde daima taşıyıcı güç olan sektörümüze ilişkin açıklanan son veriler maalesef alıştığımızın dışında, sektör performansımızı yansıtmaktan uzak bir tablo ortaya koydu" dedi. »

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!