Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU
İLİŞKİLİ HABERLER

Hasankeyf Nasıl Kurtarılır?

Doğalgaz Dağıtım Ağı Genişliyor

İthal doğalgazın yaygınlaştırılmasına yönelik inşaat çalışmaları sürerken bir taraftan da belirlenen güzergahlarda kullanılacak boruların teminine yönelik ihaleler yapılıyor.

Dünya Gazetesithal doğalgazın yaygınlaştırılmasına yönelik inşaat çalışmaları sürerken bir taraftan da belirlenen güzergahlarda kullanılacak boruların teminine yönelik ihaleler yapılıyor.

BOTAŞ Genel Müdürlüğü'nün önümüzdeki dönemde doğalgaz götürmeyi planladığı, Çankırı-Gerede-Bolu-Düzce, Eskipazar-Karabük ve Zonguldak-Çaycuma-Bartın ile Kilis-Nevşehir-Merzifon-Erzincan doğalgaz boru hatlarına boru temini için ihaleler açtı. Belirlenen ihale programına göre, Eskipazar-Karabük ve Zonguldak-Çaycuma-Bartın doğalgaz boru hattı projesi boru alım ihalesi 8 Eylül 2006 tarihinde yapılacak.

Çankırı-Gerede-Bolu-Düzce doğalgaz boru hattı temin projesinin boru alımı ise açık ihale usulüyle gerçekleştirecek. İhale yolu ile temini öngörülen borular, Eskipazar-Karabük ve Zonguldak-Çaycuma-Bartın doğalgaz boru hattı stok sahalarına teslim edilecek. Teslim süresi sözleşme tarihinden itibaren 210 takvim günü olacak. BOTAŞ'ın aynı ihale paketi içinde ihaleye çıkardığı Kilis, Nevşehir, Merzifon, Erzincan doğalgaz boru hatlarının boru temini de açık ihale usulüyle ihale edilecek.

4 Eylül 2006 tarihinde yapılacak ihale sonrası temin edilecek borular 240 iş günü içinde BOTAŞ'ın belirleyeceği stok noktalarına teslim edilecek. Her üç güzergah için açılan doğalgaz boru temini ihalelerinin yıl sonuna kadar BOTAŞ Genel Müdürlüğü'nce sonuçlandırılması bekleniyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogalgaz-dagitim-agi-genisliyor_47964.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Çuhadaroğlu S 50 Sistemi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!