Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğalgaz Hatları Depreme Hazırlanıyor

İstanbul doğalgaz şebekesinde deprem anında haberleşme kesilmeyecek. Şebekenin önemli bir kısmı SCADA sistemi (Uzaktan Gözlem Kontrol ve Veri T

Zamanb>İstanbul doğalgaz şebekesinde deprem anında haberleşme kesilmeyecek. Şebekenin önemli bir kısmı SCADA sistemi (Uzaktan Gözlem Kontrol ve Veri Toplama Merkezi) ile kontrol edildiğinden, deprem anında telefon hatları kesilse bile, herhangi bir noktada meydana gelen arıza anında tespit edilebilecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi İGDAŞ Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, SCADA sistemi 2003 yılı sonunda tüm dağıtım şebekesini kapsayacak. Deprem anında telefon hatlarının kesilmesi, sistem içindeki bu haberleşmeyi aksatmayacağından, İstanbul’da doğalgaz kullanılan herhangi bir yerde meydana gelebilecek aksaklık, otomatik olarak tespit edilebilecek. Açıklamada İstanbul doğalgaz şebekesinin dünyanın en genç ve en modern donanımına sahip olduğu belirtilirken, enerji yedeklemesi mümkün olan telsiz altyapısı sayesinde, sürekli haberleşme sağlanabiliyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogalgaz-hatlari-depreme-hazirlaniyor_5499.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!