Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğalgaza Yüzde 7.4 Zam Geldi

Konutlarda ve sanayide kullanılan doğalgaza 1 Ocak 2008'den geçerli olmak üzere zam yapıldı. BOTAŞ Genel Müdürü Saltuk Düzyol, uluslararası ham petrol ve petrol ürünleri fiyatlarındaki artışların zammı zorunlu hale getirdiğini bildirdi.

Milliyet Gazetesionutlarda ve sanayide kullanılan doğalgaza 1 Ocak 2008'den geçerli olmak üzere zam yapıldı. BOTAŞ Genel Müdürü Saltuk Düzyol, uluslararası ham petrol ve petrol ürünleri fiyatlarındaki artışların zammı zorunlu hale getirdiğini bildirdi.

BOTAŞ, 1 Ocak 2008'den geçerli olmak üzere konutlarda kullanılan doğalgaz fiyatını yüzde 7.4, sanayide kullanılan doğalgaz fiyatını ise yüzde 6.5 oranında artırdı.
BOTAŞ Genel Müdürü Düzyol imzasıyla dün yapılan yazılı açıklamada, uluslararası ham petrol ve petrol ürünleri fiyatlarındaki artışlara bağlı olarak doğalgaz satış fiyatlarında düzenleme yapılmasının zorunlu hale geldiği bildirildi.

İran gazı yüzde 75 azaldı
Öte yandan Türkmenistan'ın İran'a doğalgaz arzını kesmesi ve soğuk hava nedeniyle İran da Türkiye'ye verdiği doğalgaz miktarını azalttı. İran, Türkiye'ye sattığı doğalgaz miktarını yüzde 75 azaltarak minimum seviye olan günlük "4-5 milyon metreküpe" indirdi.

İran ulusal gaz şirketinin bir yetkilisi de Türkiye'ye verilen doğalgaz miktarının düşürüldüğünü teyit etti. Yetkili, Türkmenistan'ın İran'a olan doğalgaz arzının hafta sonunda eski haline dönmesini beklediklerini ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogalgaza-yuzde-7-4-zam-geldi_58459.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!