Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğalgazda İcra Yanıtı

Başkent Doğalgaz A.Ş., alacaklar konusunda icraya gideceğini açıklayan TÜDEF Başkanı Ali Çetin’e, "Avukatların kendi aralarında görüşerek mutabakata vardıkları bir konuda, şirketimizin de iyi niyetli yaklaşımına rağmen Sayın Çetin’in açıklamasında 'hukuk tanımaz bir tavır içinde' olduğumuzun ileri sürülmesi, anlaşılır gibi değildir" yanıtını

Hürriyet Gazetesi
Doğalgazda İcra Yanıtı

Başkent Doğalgaz A.Ş., alacaklar konusunda icraya gideceğini açıklayan TÜDEF Başkanı Ali Çetin’e, "Avukatların kendi aralarında görüşerek mutabakata vardıkları bir konuda, şirketimizin de iyi niyetli yaklaşımına rağmen Sayın Çetin’in açıklamasında 'hukuk tanımaz bir tavır içinde' olduğumuzun ileri sürülmesi, anlaşılır gibi değildir" yanıtını verdi.

Şirketten yapılan açıklamada şöyle denildi:

"TÜDEF Başkanı Ali Çetin’in şirketimiz aleyhine açtığı üç davanın bir tanesi 12,66 TL’lik düzeltme katsayısı iadesini, diğer ikisi de avukatların vekalet ücretlerini kapsamaktadır. Üç davanın toplam tutarı bin 492 TL’dir. Geçen hafta Ali Çetin’in avukatı Arzu Dirican ile avukatlarımızın yaptığı görüşmede, gereken son işlemlerin ardından, dava konusu tutarların bu hafta içinde toplu olarak ödenmesinde mutabık kalınmıştır. Avukatların kendi aralarında görüşerek mutabakata vardıkları bir konuda, şirketimizin de iyi niyetli yaklaşımına rağmen Çetin’in açıklamasında "hukuk tanımaz bir tavır içinde" olduğumuzun ileri sürülmesi, anlaşılır gibi değildir.

Üzüntü verici

Şirketimiz, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) kararları ve ilgili mevzuat gereğince ödemesi gereken tüm tutarları, bir takvim çerçevesinde ödemektedir. İade kapsamında bulunan abonelerin sayısının yüksek olması ve tüm abonelere aynı anda ödeme yapmanın fiziken mümkün olmaması nedeniyle iadelerin bir takvim çerçevesinde ödenmesi zorunluluğu doğmuştur ve bu durum EPDK tarafından da onaylanmıştır. 17 Şubat 2009 tarihinden bugüne kadar 543 bin 512 bin aboneye 16 milyon 372 bin 976 TL’lik düzeltme katsayısı iadesi; 24 Aralık 2008 tarihinden bugüne kadar da 8 bin 764 kişiye 1 milyon 737 bin 247 liralık servis hattı bedeli iadesi yapılmıştır."

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogalgazda-icra-yaniti_69895.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!