Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğalgazın Yeni Rotası Ege Bölgesi

Doğalgazın Türkiye’de yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar hızla sürürken, yeni rota, Ege Bölgesi oldu. Bu yıl içinde yapılacak ihalelerin

Milliyetb>Doğalgazın Türkiye’de yaygınlaştırılmasına yönelik çalışmalar hızla sürürken, yeni rota, Ege Bölgesi oldu.
Bu yıl içinde yapılacak ihalelerin önümüzdeki yılın ilk aylarında sonuçlandırılarak yapımla ilgili inşaat çalışmalarına başlanması öngörülüyor.

Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) Genel Müdürlüğü’nün geçtiğimiz yıllarda yatırım programına aldığı Ege Bölgesinin dağıtım-bağlantı hatları ile ilgili proje hazırlıkları tamamlandı. BOTAŞ Genel Müdürlüğü, bu ay içinde yapacağı duyuru ile Afyon, Denizli, Isparta, Burdur, Muğla ve Aydın ile bu iller kapsamındaki bazı yerleşim birimlerine doğalgazı taşıyacak hatları ihale edecek.

BOTAŞ Genel Müdürlüğü’nün Güneybatı Anadolu bölgesi doğalgaz projesi ile söz konusu illeri de içine alan toplam 8 adet önemli merkez daha doğalgazla tanışmış olacak.
Önümüzdeki yıllarda aşamalı olarak toplam 50 ile daha doğalgazı götürmeyi planlayan BOTAŞ, bir süre önce de Tarsus-Mersin, Adana-İskenderun-Osmaniye ve Malatya-Kahramanmaraş-Gaziantep’te doğalgaz bağlantı-dağıtım hatları için ihale açmıştı. Bu yıl içinde yapılacak ihalelerin önümüzdeki yılın ilk aylarında sonuçlandırılarak yapımla ilgili inşaat çalışmalarına başlanması öngörülüyor.
BOTAŞ’ın Ege Bölgesindeki dağıtım-bağlantı hatları projesi kapsamında basınç düşürme ve ölçüm istasyonu yapımı, muhtelif çaplarda yüksek basınçlı ve düşük basınçlı çelik boru hattı ile basınç düşürme ve ölçüm istasyonları ve diğer inşaat işleri yeralıyor.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogalgazin-yeni-rotasi-ege-bolgesi_7197.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!