Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğan, Boğaz Manzaralı Benzin İstasyonu Kuracak

Doğan Grubu, Sarıyer'de daha önce spor alanı olan araziye Boğaz manzaralı benzin istasyonu kuracak. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Doğan'ın Sarıyer, İstinye'de yapmak istediği, Boğaz manzaralı akaryakıt istasyonuna yapılan itirazı kabul etmedi.

Sabah Gazetesibr/>

Doğan Grubu, Sarıyer'de daha önce spor alanı olan araziye Boğaz manzaralı benzin istasyonu kuracak. İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi, Doğan'ın Sarıyer, İstinye'de yapmak istediği, Boğaz manzaralı akaryakıt istasyonuna yapılan itirazı kabul etmedi. İtiraz oy çokluğu ile reddedildi. Böylece benzin istasyonunun kurulmasının önü açıldı. Sarıyer İstinye Hacıosman Bayırı'nda bulunan Petrol Ofisi Genel Müdürlüğü'ne ait ve daha önceki planlarda tamamı spor alanında kalan 5 bin 460 metrekare arsanın bir bölümü geçtiğimiz şubat ayında yapılan plan tadilatı ile akaryakıt istasyonu alanına alındı. Askıya çıkartılan planlara yapılan itiraz ise Meclis gündemine geldi

Boğaziçi Kanunu'na Aykırıydı
Sarıyer 50 pafta 382 ada 32 parselde yer alan plan tadilatının iptali için yapılan başvuru AKP'li Meclis üyelerinin oyları ile reddedildi. Böylece arsanın bir bölümüne akaryakıt istasyonu kurulmasının önü açıldı. Bir bölümü ise yine spor alanı olarak kaldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Planlama Müdürlüğü Doğan'ın Boğaz'a nazır yapmak istediği benzin istasyonuna karşı çıkarak plan tadilatının "Sarıyer Gerigörünüm ve Etkilenme Bölgesi planlarına aykırı olduğu, plan bütünlüğünü olumsuz yönde etkileyeceği, Boğaziçi Kanunu ilkelerine aykırı olduğu, akaryakıt istasyonu ile spor alanının yan yana olmasının Gayri Sıhhi Müesseseler yönetmeliğine aykırı olduğu" görüşünü bildirdi.

İlçe Meclisi kabul etti
Akaryakıt satış ve servis istasyonu alanı lejantına alınan Sarıyer İstinye 50 pafta 380 ada, 32 parselin plan tadilatı 7 Eylül 2007 tarihinde Sarıyer İlçe Meclisi'nde oy çokluğu ile kabul edildi. Sarıyer Belediyesi'nin CHP'li İmar Komisyonu Üyesi Erdal Sarıgöl, aynı bölgede başka spor alanlarının da yok edilerek başka alanlara kaydırılması, söz konusu alana çok yakın alanda bir kaç tane daha akaryakıt istasyonu olması ve çok sayıdaki istasyonun bölge içinde tehlike arz etmesi nedeniyle karara karşı çıkarak, şerh koymuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogan-bogaz-manzarali-benzin-istasyonu-kuracak_57781.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!