Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğan, Marbleton'a Yüzde 10 Ortak Oldu

Doğan Şirketler Grubu Holding, gayrimenkul projelerine yönelik olarak Moskova'da faaliyet gösteren Marbleton Property Fund LP'ye yüzde 10 ortak oldu.

Milliyet Gazetesioğan Şirketler Grubu Holding, gayrimenkul projelerine yönelik olarak Moskova'da faaliyet gösteren Marbleton Property Fund LP'ye yüzde 10 ortak oldu.

Doğan Şirketler Grubu Holding'den İMKB'ye yapılan açıklamada, daha önce Moskova'da faaliyet gösteren Marbleton Property Fund LP kuruluşuna sınırlı sorumlu ortak konumunda katılımı ile görüşmelere başlanmasına karar verildiği, görüşmelerin yürütülmesi ve katılım işlemlerinin sonuçlandırılması için Holding Koordinatörlüğü'nün görevlendirildiği hatırlatıldı.

Açıklamada, Marbleton Property Fund LP ile Doğan Şirketler Grubu Holding arasında yapılan görüşmelerin önceki gün sonuçlandırıldığı ve katılım anlaşması imzalanarak gerekli resmi işlemler tamamlanmak üzere kuruluş yetkililerine iletildiği belirtildi.
Açıklamada, Marbleton Property Fund LP'nin çalışmalarını, 300 milyon dolar mertebesinde planlanan sermayesiyle bir girişim ortaklığı olarak yürüteceği, Avrupa Yeniden İnşa ve Kalkınma Bankası (EBRD) ve Uluslararası Finans Kuruluşu (IFC) gibi uluslararası kuruluşlar yanında belli sayıda özel ve kamusal nitelikli finans kuruluşunun katılımıyla en üst teknik ve mesleki standartlarda faaliyet göstereceği vurgulandı.

Bölgede eş yatırımcı olacak
Açıklamada şu görüşlere yer verildi:
"Holding, Marbleton Fund yatırım sermayesi içindeki yüzde 10 ortaklık payıyla sınırlı sayıda ortağın dahil olduğu Yatırım Danışma Kurulu'nun bir üyesi olarak ortaklığın çalışmalarına aktif ve düzenli katkı sağlayacak. Kuruluşun ilgi alanını oluşturan Rusya Federasyonu ve Bağımsız Devletler Topluluğu bölgesinde olumlu değerlendirdiği yatırım projelerine, eş yatırımcı olarak ayrıca daha geniş katılımda bulunma imkânlarından da yararlanabilecek. Gayrimenkule dayalı proje geliştirme ve yürütme faaliyetleri Doğan Şirketler Grubu Holding'in geleceğe yönelik stratejilerinde önemli bir ilgi alanını oluşturmaktadır."

Açıklamada, Marbleton Property Fund kanalıyla başlatılan bu girişimin, grubun faaliyetlerini bölgesel olarak yaygınlaştırma ve geliştirme çalışmalarına önemli bir ivme kazandıracağı ve holdingin ortaklar değerine önemli katkıda bulunacağı değerlendirmesi yapıldı.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogan-marbletona-yuzde-10-ortak-oldu_54082.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!