Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Doğayla İç İçe Banyolar

Gelişen teknoloji ve özgün tasarımlarla alışılagelmişin dışında mekanlar haline gelen banyolarda yeni trend, bitki yetiştirmek. ISVEA’nın baş tasarımcısı Ettore Giordano, nemli ortamları seven bitki ya da çiçeklerle banyoların daha canlı ve renkli hale getirilebileceğini söylüyor.

yapi.com.tr
Doğayla İç İçe Banyolar

Banyolara doğayı taşımak ve tüm mekanın atmosferini değiştirmek için artık bitkinin gücünden yararlanılıyor. Kapalı ve nemli ortamlarda yetişen bitkiler sayesinde banyolar, hem görüntüsüyle hem de kokusuyla kolay ama etkili bir değişikliğe uğruyor. Alanında dünyanın önde gelen tasarımcılarından biri olan ISVEA’nın baş tasarımcısı Ettore Giordano, banyolarınızda huzur bulabileceğiniz doğanın canlılığını ve çiçek kokularını bir arada yaşayabileceğiniz tüyolar veriyor.


Aloe Vera
Aloe vera bitkisi kaktüs cinsinden gelen bir bitki olduğu için banyolarda kolaylıkla bakılabilir. Banyolara modern bir esinti katacak bu bitki, mevsimlik sulama ihtiyacı olan, aydınlık ve sıcak mekanlarda yetişen bir tür. Bakımı ise oldukça kolay.

Kurdele Çiçeği
Çok şık ve ev ortamlarına uygun olan kurdele çiçeği, uzun düz yaprakları ile banyolara eşsiz bir görüntü veriyor. Doğrudan güneş ışığı istemeyen bu bitki, banyolarda kullanılabilecek ideal bitkilerin başında geliyor. Hava akımlarından kolay etkilenen ve nemli ortamları seven kurdele çiçeğiyle tropikal bir etki yaratılabilir.


Çin Herdemyeşili
Adından da anlaşıldığı gibi her daim yeşil kalan bu çiçek, yaprak dökmüyor. Aynı zamanda nemi ve gölgeyi sevdiği için banyoların en nadide köşesinde yerini alacak cinsten. Banyolarda kolay bakılabilen bitkiler arasında yer alan Çin Herdemyeşili, yaprakları ne kadar koyu yeşilse, o kadar az güneş ışığına ihtiyaç duyuyor.

Açelya
Açelya çiçeği ile banyolar hem çiçek açıyor, hem de mis gibi kokuyor. Kokusu ve görüntüsü banyolara ahenk katacak olan Açelya, banyolar için en uygun çiçeklerden birisidir. Saksıda yetişen açelyanın bakımı da oldukça basit. Kısmi gölgede büyüyebilir, ancak yine de biraz güneş ışığına ihtiyacı vardır. Güneş gören banyolarda bakılması tercih edilir.


Bambu
Bambu bitkisi dekoratif görüntüsü ile en çok tercih edilen bitkilerden biri. Banyolara egzotik bir hava katmak için bambu en ideal bitkilerden biri. Suda yaşayan bambu, bakımı ve yetiştirilmesi zahmetsiz ve görüntüsü ile oldukça şık bir bitki türü.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogayla-ic-ice-banyolar_166350.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin