Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

Doğru Yatırımda İlk Hedef Gayrimenkul

Bahçeşehir'de Maximoon Evleri'ni inşa eden Yalçıntepe Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçıntepe, Maximoon'un Bahçeşehir'e getirdiği yenilikleri ve 2012 yılında inşaat sektörünü hangi gelişmelerin beklediği hakkındaki görüşlerini paylaştı.

yapi.com.tr
Doğru Yatırımda İlk Hedef Gayrimenkul

Bahçeşehir'de Maximoon Evleri'ni inşa eden Yalçıntepe Group Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yalçıntepe, Maximoon'un Bahçeşehir'e getirdiği yenilikleri ve 2012 yılında inşaat sektörünü hangi gelişmelerin beklediği hakkındaki görüşlerini paylaştı. Yalçıntepe, Maximoon Evleri gibi görkemli bir projeye imza atmalarının ardında sektörün içinden gelmiş olmalarının büyük payı olduğunu bildirdi. Marmara Bölgesi'nin önde gelen demir tedarikçileri arasında yer alırken gayrimenkule yönelerek 20 yıldan bu yana 150'yi aşkın konut projesini hayata geçirdiklerini ifade eden Yalçıntepe, sahip oldukları deneyimi Maximoon projesine taşıyarak Bahçeşehir'e yeni bir renk getirdiklerini kaydetti.

Yüzde 70'i yeşil alana ayrılan Maximoon'un merkezi bir konumda yer alması, kreşten çocuk oyun alanlarına, açık ve kapalı yüzme havuzlarından saunaya, tenis kortundan yürüyüş alanları, fitnes merkezi ve 74 mağazadan oluşan AVM'ye kadar tüm imkanlara ev sahipliği yaptığını belirten Yalçıntepe, Maximoon'u tercih edenlerin çok daha kolay ve nitelikli bir hayata makul fiyat ve ödeme avantajıyla kavuşacaklarına vurgu yaptı.

Yabancıların ilgisi büyük

Maximoon Evleri'ne yabancıların da yoğun ilgi gösterdiğini söyleyen Yalçıntepe, yerli ve yabancı oranının başlangıç satışları itibariyle yarı yarıya olduğunu, ancak son iki ayda yerli müşterinin ilgisiyle yabancı oranının şu an yüzde 30 düzeyinde seyrettiğini belirterek, projenin tamamlanmasıyla merkezin kozmopolit bir nitelik taşıyacağını vurguladı. Özellikle 1+1 ve 2+1 dairelerin daha çok rağbet gördüğünü ifade eden Yalçıntepe, yatırım açısından son beş aylık dönemde Maximoon'un altın ve dövize kıyasla yüzde 30 daha fazla kazandırdığının da altını çizdi.

2012'de ekonomik büyüme beklentilerin üstünde olacak

Ekonomik büyümede inşaat sektörünün lokomotif rol oynadığını belirten Yalçıntepe, Avrupa ülkelerinde yaşanan ekonomik sıkıntıların Türkiye ekonomisine yansımasının 2012'de de olumsuz yönde olmayacağını, büyüme oranının önümüzdeki yıl en az yüzde 5 düzeyinde olacağını belirtti. Döviz ve altında yaşanan aşırı fiyat değişimlerinin vatandaşları gayrimenkule yönlendirdiğini, bu yönelişin doğru olduğunu belirten Yalçıntepe, gayrimenkulün asla değer kaybetmediği gibi kira getirisi ile yatırımcısına daima kazandırdığını, bu bakımdan en güvenli liman olduğunu ifade etti.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogru-yatirimda-ilk-hedef-gayrimenkul_90158.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!