Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğtaş Mobilya, Satışlarını %52 Oranında Artırdı

Mobilya sektörünün önde gelen markalarından Doğtaş Mobilya Antalya Sheraton Voyager Oteli’nde bayi toplantısını gerçekleştirdi. 1972 yılında

yapi.com.trb>Mobilya sektörünün önde gelen markalarından Doğtaş Mobilya Antalya Sheraton Voyager Oteli’nde bayi toplantısını gerçekleştirdi.

1972 yılında temeli atılan firma, kurulduğu günden bugüne kadar sürekli ve istikrarlı büyümeyi gerçekleştiriyor. Doğtaş Mobilya, 2004 yılında %52 oranında bir büyüme gerçekleştirdiğini açıkladı. Ürünlerini yurt sathına yayılmış 400’ü aşkın bayi ve satış noktasında tüketicilerin beğenisine sunan Doğtaş Mobilya, hedef kitlesine daha kolay ulaşabilmek için yeni yılda farklı bölgelerde yeni bayilikler vermeyi hedefliyor. Türkmenistan’dan İtalya’ya, Singapur’dan Almanya’ya, dünyanın farklı bölgelerindeki toplam 35 ülkeye ihracat yapan firma, birçok ülkede ofislerini açmış durumda. 2004 yılında 40 milyon dolarlık ciro elde eden Doğtaş’ın cirosunda ihracatında önemli bir payı bulunmaktadır.

Antalya’daki bayi toplantısında söz alan Doğtaş Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan, ortalama 30 yaş grubunda genç bir kadroya sahip olduklarını, bu gençliğin kendilerine verdiği enerjiyle daha pek çok başarıya imza atacaklarına inandığını belirtti. Davut Doğan, Doğtaş Mobilya olarak kuruldukları günden bu yana sıcaklık, dürüstlük, şeffaflık, girişimcilik ve insana yatırım gibi birtakım değerleri her zaman koruduklarını, bugünlere gelinmesinde bazı temel ilkelere sıkı sıkıya bağlı kalmalarının büyük payı olduğunu anlattı. Doğan ayrıca, sektördeki konumlarını daha da ileriye taşımak adına sürekli yeni ürünlerle tüketicinin karşına çıkmayı ve yeni yatırımlar yapmayı hedeflediklerini söyledi. Doğanlar Şirketler Grubu olarak toplam 14 şirketiyle Türk ekonomisine yatırım yaptıklarını anlatan Davut Doğan, her yıl olduğu gibi 2005 yılında da amaçlarının büyüme grafiklerini yukarılara taşımak olduğunu anlattı.

2005 yılı ciro hedeflerinin Doğtaş Mobilya olarak 50 milyon dolar, Doğanlar Şirketler Grubu olarak ise 100 milyon dolar olduğu belirtilen toplantıda, yapılacak yatırımlar konusunda bayilere detaylı olarak bilgi verildi. Doğtaş üretim sahasına 30 bin metrekare ekleme yapılacağı belirtilen toplantıda, yeni yatak ve kanepe fabrikası yatırımının da Nisan ayı içerisinde tamamlanacağı belirtildi.

Yeni tesiste dakikada bir kanepe üretilebilecek. 300.000 adet yıllık kanepe üretimini hedefleyen yeni yatırım da en son teknoloji kullanılacak. Firmanın panel grubu kapasitesi ise 1.5 milyon metre kare.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogtas-mobilya-satislarini-52-oraninda-artirdi_22981.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!