Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğu Akdeniz Limanları Projesi Tehlikede

Doğu Akdeniz'deki 7 liman arasında ticaret ve turizmi artırmak amacıyla İzmir'deki odalar ile diğer meslek kuruluşlarının işbirliğiyle hazırlanan "

Dünyaoğu Akdeniz'deki 7 liman arasında ticaret ve turizmi artırmak amacıyla İzmir'deki odalar ile diğer meslek kuruluşlarının işbirliğiyle hazırlanan "Doğu Akdeniz Limanları Turizm ve Ticareti Geliştirme Projesi" savaş olasılığı nedeniyle tehlikeye girdi.
İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu başkanı Ekrem Demirtaş, projeye başlamak için savaş tehlikesinin geçmesini bekleyeceklerini söyledi.
Projenin yürütüleceği Doğu Akdeniz'in savaşın ortasında kalacağını vurgulayan Demirtaş, "Şu anda bizim ticaret yapacağımız, turist taşıyacağımız sularda savaş gemileri dolaşıyor. Böyle bir ortamda böyle bir projeye adım atamayız. Projeye başlamak için savaşın bitmesini bekleyeceğiz. İnşallah kısa bir sürede sonuçlanır" dedi.

Gemilerden de vazgeçtiler

Ekrem Demirtaş, Türkiye Denizcilik İşletmeleri'ne ait Samsun, Ankara ve Tekirdağ gemilerinin özelleştirme ihalesine de, hazırlıkları tamamlayamadıkları için katılamayacaklarını açıkladı. Daha önce almayı planladıkları gemiler için özelleştirme ihalesinin 25 Mart 2003 tarihinde yapılacağını ancak gemilerle ilgili değer tespit çalışmalarını bitiremediklerini kaydeden Demirtaş, şunları söyledi:

"Hazırlıklarımızı 25 Mart'ta yapılacak ihaleye yetiştiremedik. Gemilerle ilgili değer tespit çalışmalarını henüz sonuçlandıramadık. İhalenin 2 ay ertelenmesini talep edecektik ancak ihale takvimi yayımlandığı için bunun mümkün olmadığını gördük. Yapılacak ihalede gemilere alıcı çıkmazsa bir sonraki ihaleye katılırız. Proje için olası savaş sonrası başka gemilerle de ilgilenebiliriz."

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogu-akdeniz-limanlari-projesi-tehlikede_3682.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!