Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğu Akdeniz’de Fay Hareketleri

Doğu Akdeniz’de, son 1 ay içinde, aletsel büyüklüğü 3.1 ile 4.8 arasında değişen 33 depremin meydana geldiği bildirildi. TMMOB Jeofizik Mühen

NTV-MSNBCb>Doğu Akdeniz’de, son 1 ay içinde, aletsel büyüklüğü 3.1 ile 4.8 arasında değişen 33 depremin meydana geldiği bildirildi.
TMMOB Jeofizik Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Melih Baki, konuya ilişkin açıklamasında son olarak bugün saat 03.18’de Osmaniye’de 3.1, saat 03.47’de ise merkezi Adana’nın Ceyhan ilçesinde 3.4 büyüklüğünde meydana gelen depremlerin, bölgedeki tektonik (fay sistemleri) yapıda çok önemli gelişmeler olduğunu gösterdiğini söyledi.
Baki, son bir ayda, Doğu Akdeniz Bölgesi’nde, aletsel büyüklüğü 3.1 ile 4.8 arasında değişen 33 deprem kaydedildiğini vurgulayarak, “Bölgemiz, sismik olarak çok aktif dönem geçiriyor” dedi.
Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü’nce bölgedeki 17 merkeze yerleştirilen sismograf cihazları ile fay hareketliliğinin 24 saat takip edildiğini belirten Baki, alınan verileri “izlenmeye değer hareket” olarak yorumladıklarını anlattı.
Baki, 1998 yılında Adana ve çevresinde meydana gelen 6.3 şiddetindeki depremin ardından, bölgenin, önemli deprem kuşağında bulunduğunun ortaya çıktığını, bu nedenle istasyonlar kanalıyla elde edilen tüm fay hareketi verilerini incelemeye aldıklarını sözlerine ekledi.


http://www.yapi.com.tr/haberler/dogu-akdenizde-fay-hareketleri_2972.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!