Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Doğu'nun ve Batı'nın En İyisi

İngiltere'de yayımlanan The Times gazetesi, Türkiye'nin turistik ve kültürel zenginliklerini anlattığı haberinde, "Türkiye, Doğu'nun ve Batı'nın en iyisini sunuyor" diye yazdı.

Milliyet Gazetesi
Doğu'nun ve Batı'nın En İyisi

ngiltere'de yayımlanan The Times gazetesi, Türkiye'nin turistik ve kültürel zenginliklerini anlattığı haberinde, "Türkiye, Doğu'nun ve Batı'nın en iyisini sunuyor" diye yazdı.

"Medeniyetle dolu kültürel kavşak" başlıklı haberde, İstanbul'dan Nemrut'a Türkiye'nin tarihi ve turistik bölgeleri anlatıldı. İstanbul'un yüzyıllar boyunca medeni dünyaya önderlik ettiği, bu liderliğin izleri olan "kubbeli Bizans kilisesi Ayasofya, zarif minareli Sultanahmet Camii ve Topkapı Sarayı'nın ayakta olduğu belirtildi.

Ankara'nın önemini, Nemrut Dağı, Kapadokya, Göreme'nin güzelliklerini anlatan Times, Konya'dan da "semazenlerin ruhani evi ve Mevlana müzesinin ev sahibi" diye bahsetti. Gazete, Çatalhöyük'ün de, 8 bin yıl önce kurulduğunun ve dünyanın ilk şehri olduğunun altını çizdi.

Çanakkale'den de ayrıntılarla bahseden Times, Ege kıyılarının antik Yunan'ın pek çok önemli isminin doğum yeri olduğunu belirterek Efes'in etkileyiciliğine değindi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dogunun-ve-batinin-en-iyisi_54928.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!