Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.

Doktoralı Personel Çalıştırana Maaş Desteği

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, doktoralı personel çalıştıran işletmelere, 24 ay boyunca aylık 2 brüt asgari ücret tutarında destek verileceğini bildirdi.

yapi.com.tr / AA
Doktoralı Personel Çalıştırana Maaş Desteği

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Ar-Ge ve yenilik projelerinin bilimsel niteliğinin yükseltilmesine büyük önem verdiklerini, projelerdeki katma değeri artırmak için yeni program başlattıklarını söyledi. TÜBİTAK bünyesindeki 'Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik Destek Programı' kapsamında çıkılacak 'Özel Sektörde Doktoralı Personel İstihdamının Desteklenmesi Çağrısı' ile doktora yapmış personelin istihdamının özendirileceğini anlatan Işık, şunları kaydetti:

"İşletmelerinde doktoralı personel çalıştıranlara 24 ay boyunca, aylık 2 brüt asgari ücret tutarında destek vereceğiz. Çağrı kapsamında başvuru yapan kuruluşlar, yeni istihdam edecekleri doktoralı personel için 24 ay süresince desteklenecek. Bu süre içinde büyük ölçekli işletmelerde en az 3, küçük ölçekli işletmelerde ise en az 1 yeni doktoralı araştırmacı istihdam edilmesi şartı aranacak. Desteklenmesi uygun bulunan kuruluşlara ödemeler 6 aylık dönemler halinde yapılacak. Kuruluşlar, ön kayıt işlemlerini 1-17 Temmuz tarihlerinde yapabilecek."

Çağrıya kimler başvurabilecek?

Bakan Işık, söz konusu çağrıya; Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun kapsamındaki Ar-Ge merkezi işletmeleri ile teknoloji geliştirme bölgelerinde faaliyet gösteren sermaye şirketleri ve daha önce TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programlarına İlişkin Yönetmelik kapsamında yürütülen program çerçevesinde, en az bir projesi desteklenmiş ve tamamlanmış sermaye şirketlerinin başvurabileceğini bildirdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/doktorali-personel-calistirana-maas-destegi_131520.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın
Haftanın ürünü Roca Inspira Serisi

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!