Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dorma, Burj Dubai ‘de

Dorma, dünyanın en yüksek binasının ihalesini Haefele ile birlikte aldı.

yapi.com.tr
Dorma, Burj Dubai ‘de

apı ve kapı sistemleri konusunda uluslarası bir üretici olan DORMA, global dağıtıcılarından olan Haefele ile birlikte dünyanın en yüksek binası olarak adlandırılan Burj Dubai’ye malzeme sağlamak konusunda anlaşma imzaladı. DORMA, Emaar Properties PJSC, Dubai firması ile toplam sözleşme tutarı 6.5 milyon US$'ı bulan satış anlaşmasını imzalayarak, şu anda yapım halinde olan gökdelene, çeşitli kapı kapatıcıları, panik çıkış donanımları ve kapı kollarını içeren ürünleri temin edecek.

Ayrıca, DORMA’nın OGRO firması tarafından Dubai’deki Armani Otel için özel olarak sipariş edilerek tasarlanmış ve uygulanmış kapı kolları da bu projede kullanılacak. DORMA’nın CEO’su Dr. Michael Schadlich “Burj Dubai 700 metre yüksekliğiyle dünyanın sadece en yüksek binası değil, aynı zamanda DORMA’nın tarihindeki en büyük projelerinden biridir.” dedi.

Bina şu anda 95. katta ve “sadece” 330 metre yükseklikte. Binanın yapımı devam eden bölümleri için de pazarlıkların devam ettiğini söyleyen Dr. Schadlich, DORMA’nın projedeki farklı ürünler konusunda da anlaşmalara imza atacağını umuyoruz dedi. DORMA ürünleri, sistemleri ve servisi tek elden sağlayabilen bir firma kimliğiyle, böyle prestijli bir projenin ilk kısım siparişini alarak güçlü rakiplerini geride bırakmayı başardı. DORMA, sahip olduğu uluslarası satış ve tedarik ağının tecrübesini ve avantajlarını, bölgesel olarak da sunmaktadır.

Burj Dubai
160 katıyla ve700 metreyi geçen yüksekliğiyle dünyanın en yüksek binası olmayan hedefleyen bu büyük bina projesi, Amerikalı mimari konsorsiyum Skidmore, Owings & Merrill (SOM) tarafından planlandı. Proje, 39. kata kadar ev otel, 108. kata kadar lüks daireler ve 153. kata kadar etkileyici ofis kompleksi olarak tasarlandı. Sadece 47 aylık inşaat süresiyle, 2008 yılının sonunda tamamlanması planlanıyor. Taban alanı 280.000 m² olan proje'nin maliyeti 876 milyon US$ olduğu söylenmektedir.

Şu anda dünyanın en yüksek binaları en üst noktasından zemine kadar yüksekliği 527 metre olan Chicago, USA’daki “Sears Kuleleri” ve yüksekliği en tepesinde 509 metreye ulaşan Taipei, Tayvan’daki “Taipei 101 Kulesi” ydi.

DORMA Grup
DORMA kapı teknolojileri ve sistemleri konusunda çalışan dünya çapında aktif bir firmadır. Firma, kapı kontrol sistemleri, hareketli bölmeler, otomatik kapılar ve cam aksesuarları konusunda dünyada pazar lideridir. DORMA, güvenlik, zaman ve geçiş kontrol sistemleri konusunda da başarılı bir firma olup, acil çıkış kontrol ve kaçış güvenlik sistemleri konusunda Almanya’da bir numaradır. DORMA’nın ana üretim fabrikaları Avrupa, Singapur, Malezya, Çin, Kuzey ve Güney Amerika’da yer almaktadır. Dünya çapındaki 6.200 çalışanıyla, Grup 2005/06 bütçe yılı sonunda (30 Haziran), 767 milyon € satış gerçekleştirmiştir. Genel müdürlük binası Ennepetal, Almanya’da bulunan DORMA Grup, 45 farklı ülkede, uluslararası ölçekte çalışan 66 firmaya sahiptir.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dorma-burj-dubai-de_50774.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!