Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

DörtSA’yı Kurdular İnşaata Soyundular

Son dönemin en popüler sektörü inşaata, Sabancı ailesine mensup işadamları da ilgisiz kalamadı. Sabancı Ailesi’nin dört üyesi bir araya gelerek yeni bir inşaat şirketi kurdu. Şirkete ise Dört Sabancı’nın kısaltması olarak DörtSA adını verdiler.

Vatan Gazetesion dönemin en popüler sektörü inşaata, Sabancı ailesine mensup işadamları da ilgisiz kalamadı. Sabancı Ailesi’nin dört üyesi bir araya gelerek yeni bir inşaat şirketi kurdu. Şirkete ise Dört Sabancı’nın kısaltması olarak DörtSA adını verdiler.

Merkezi Altunizade’de olan şirketin yönetim kurulunda Yalçın Sabancı, Cengiz Çetindoğan, Demir Sabancı, Ömer Sabancı ve Yavuz Baylan görev alıyor.

100 bin YTL sermayeli şirketin 50 bin YTL’si Odesa Geliştirilmiş Polimer Yatırımları ve Dış Ticaret’e, 24 biner YTL’si Ya-Sa İnşaat ve Demsa İç ve Dış Ticaret’e, 1.000’er YTL’si ise Yalçın Sabancı ve Cengiz Çetindoğan’a ait. Şirketin faaliyet konuları şu şekilde sıralandı: Yurt içinde ve yurt dışında her türlü inşaat, tesisat, teçhizat, montaj, proje, müşavirlik, restorasyon, dekorasyon onarım işlerinin yüklenimi altında bulunmak.

Demir Sabancı, Ömer Sabancı ve Yalçın Sabancı geçen yıl isimlerinin baş harflerine Sabancı’nın SA’sı ekleyerek DÖYSA havayolu şirketini kurmuştu.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dortsayi-kurdular-insaata-soyundular_53606.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!