Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dorya Home Üniversiteli Gençlerden Dünya Standartlarında Mobilya Üretimi

Merkezi Manisa da bulunan Dorya Home fabrikasında ziraat mühendisliği, sanat tarihi ve tasarım eğitimi almış 80 üniversiteli usta çalışıyor. Ağırlıklı

yapitr/Deniz Türkeri
1 Dorya Home Üniversiteli Gençlerden Dünya Standartlarında Mobilya Üretimi

erkezi Manisa da bulunan Dorya Home fabrikasında ziraat mühendisliği, sanat tarihi ve tasarım eğitimi almış 80 üniversiteli usta çalışıyor. Ağırlıklı 18, 19. YY İngiliz ve Fransız tarzı mobilyalar üreten firma, ürettiği el yapımı ürünleri ve masterpieces koleksiyonu ile kendi tarzında Dünya da ilk 11 Firma arasında bulunuyor. Satış sonrasında müşterilerine sağladığı ‘ömür boyu garanti’ desteği ile de Dorya Home kendi alanında bir ilki gerçekleştiriyor. .

Dorya Home’un sahipleri Ümit - Bahar Yorgancıoğlu, yeni çizgilerin yanı sıra klasik Avrupa ve Rustik çizgiler taşıyan modeller çalıştıklarını ve bu noktada da ilgili dönemlerin estetik ve kültürel özelliklerini bilen ve bu bilgi birikimini üretim aşamasında bire bir uygulayabilen profesyonel ustalara ihtiyaç doğduğunu belirtmekteler.

Oldukça geniş bir ürün yelpazesi olan Dorya Home, çeşitli Avrupa ülkelerinin dışında özellikle Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlerden yoğun talepler alıyor, bunun yanında Dorya Home yakında tamamlayacakları yeni koleksiyonları “Osmanlı” serisinin hazırlıklarını sürdürmekte ve önümüzdeki 2 ay içinde yurt dışında 6 yeni mağaza açmaya hazırlanıyor. Üretim faaliyetleri sayesinde Manisa ve çevresinde istihdam artışı sağlayan Dorya Home; dünyaca tanınmış aksesuar markalarının da distribütörlüğünü yürütüyor.Son olarak Dorya Home, Birleşik Arap Emirlikleri’ne bağlı Al-Ain Emirliğinin şeyhi Al-Tahnun’un 7 milyon dolarlık kabul evini tamamı klasik tarzda ve el üretimi olan mobilyalar ile döşeyecek.Yapımı yaklaşık 1 yıl sürecek olan evdeki bekleme, oturma ve yemek odaları sipariş üzerine Arap tarzında dekore edilecek.

Hammadde teminini tamamen yurtdışından sağlayan firma, çevre duyarlılığını sattıkları her ürün karşılığında; “ Doğadan aldığımızı Doğaya geri veriyoruz” sloganıyla Manisa’da oluşturdukları 14.000 ağaçlık hatıra ormanına bir ağaç dikiyor ve müşteri adına bir sertifika veriyor, Firma, aynı zamanda antik dönemin Dünyadaki en önemli üç merkezden biri olan Notion Kenti ne bağlı Klaros Kehanet Merkezi kurtarma kazılarına da sponsorluk yapıyor. Kazıları Prof. Dr. Nuran Şahin başkanlığında yürütülmekte olan merkezde, gelecek yıl Uluslararası Kehanet Sempozyumu düzenlenecek. 17-19 Ağustos 2005 tarihlerinde bir dolunay gecesinde yapılması planlanan sempozyumda antik dönemde bu merkezde yapılan ritüel birebir canlandırılacak, sempozyuma şimdiden uluslararası ilgi çok büyük.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dorya-home-universiteli-genclerden-dunya-standartlarinda-mobilya-uretimi_18736.html

Read Comment Section
1 Yorum Yorum Yaz
  • katılıyorum yorumlara YANITLA
1 yorumdan 1 tanesi gösteriliyor. 
Yorumunuzu ekleyin
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!