Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

Dow Türkiye ISO 500'de 320. Sırada Yer Aldı

Dow Chemical’ın Doğu Avrupa Gelişim ve Büyüme Bölgesi’ne bağlı olarak 38 yıldır ülkemizde faaliyet gösteren Dow Türkiye, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) "Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2008 Yılı Raporu"nda 320. sırada yer aldı. 2008 yılında 600 milyon doları aşan cirosuyla Türk kimya sektörünün devlerinden biri olan Dow Türkiye, son 15

yapi.com.tr
Dow Türkiye ISO 500'de 320. Sırada Yer Aldı

Dow Chemical’ın Doğu Avrupa Gelişim ve Büyüme Bölgesi’ne bağlı olarak 38 yıldır ülkemizde faaliyet gösteren Dow Türkiye, İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO) "Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2008 Yılı Raporu"nda 320. sırada yer aldı. 2008 yılında 600 milyon doları aşan cirosuyla Türk kimya sektörünün devlerinden biri olan Dow Türkiye, son 15 yılda 15 kat büyüme göstererek Türkiye’nin en hızlı büyüyen yabancı şirketleri arasında bulunuyor.

Gebze Dilovası’nda kurulu üretim tesislerinin yanı sıra, terminaller ve lojistik çözümleri ile kimya sektöründe çok sayıda sanayiciye hammadde ve teknik hizmet sağlayan Dow Türkiye, 2008 yılında 171 milyon 188 bin 234 liralık net üretimden satışla Türkiye’nin en büyük 320. şirketi oldu. Dow Chemical’ın dünya genelindeki 112 yıllık tecrübesini 50 yıldır Doğu Avrupa Bölgesi’nde sürdürdüğünü belirten Dow Türkiye Bina Çözümleri Bölüm Başkanı Durmuş Topçu, bu bölgenin 2008 yılında 2.9 milyar dolar ciroya sahip olduğunu açıkladı. Topçu, bölgede ciro içinde en büyük paya sahip olan ülkelerin başında 600 milyon doları aşan cirosuyla Türkiye’nin geldiğini vurguladı.

Dow Chemical’ın Türkiye’yi stratejik öneme sahip ve hızla büyüyen bir pazar olarak gördüğünü ifade eden Topçu, uluslararası kimya devinin Türkiye’ye yatırım yapmaya devam edeceğini söyledi. Topçu, ekonomik krize rağmen bu yıl Dilovası’ndaki tesislerinde, uluslararası CE Belgeli yalıtım ürünleri üretimi için gerçekleştirilen modernizasyon çalışmaları ve kapasite artırımı amaçlı ikinci bir fabrika için 40 milyon dolar yatırım gerçekleştirdiklerinin altını çizdi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dow-turkiye-iso-500de-320-sirada-yer-aldi_71016.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!