Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU

DOW Yapı Kimyasalları Doğu Avrupa Pazarı Bir Türk'e Emanet

Dow Bina Çözümleri (Dow Building Solutions) bölümünde 1995 yılından bu yana 2 yılı Dow Almanya’da olmak üzere çeşitli görevlerde bulunan ve 8 yıldır bölümün Türkiye Başkanı olan Durmuş Topçu, kariyerinde önemli bir basamak atladı. Dow Yapı Kimyasalları (Dow Construction Chemicals) Doğu Avrupa Satış Direktörlüğü görevine terfi olan Topçu,

yapi.com.tr
DOW Yapı Kimyasalları Doğu Avrupa Pazarı Bir Türk'e Emanet

Dow Chemical’ın inşaat malzemeleri alanındaki iş kolu olan Dow Bina Çözümleri (Dow Building Solutions) bölümünde 1995 yılından bu yana 2 yılı Dow Almanya’da olmak üzere çeşitli görevlerde bulunan ve 8 yıldır bölümün Türkiye Başkanı olan Durmuş Topçu, kariyerinde önemli bir basamak atladı. Dow Yapı Kimyasalları (Dow Construction Chemicals) Doğu Avrupa Satış Direktörlüğü görevine terfi olan Topçu, aralarında Türkiye’nin de bulunduğu 20 ülkeyi yönetecek. Dow Yapı Kimyasalları ve Dow Bina Çözümleri işkolları birbirinden tamamen ayrı olarak yönetiliyor ve ayrı kanallarda faaliyet gösteriyor. Durmuş Topçu, Ekim 2010 tarihinden itibaren Dow Bina Çözümleri Bölüm Başkanlığı ve Mardav Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini bırakıyor.

Dow Doğu Avrupa Gelişim ve Büyüme Bölgesi (Eastern Europe Growth Region) olarak tanımlanan bölge; Türkiye, Yunanistan, Balkan ülkeleri, Romanya, Macaristan, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Polonya, Baltık ülkeleri, Belarus, Ukrayna, Rusya ve Kazakistan gibi ülkeleri kapsayan geniş bir coğrafya. Bu coğrafyada Dow Yapı Kimyasalları’nın müşterileri arasında STO, DAW (Caparol), Knauf, Sakret, St.Gobain, Atlas, BASF Yapı Kimyasalları, Henkel, Baumit, Kalekim, Lafarge Dalsan, Monier, Sika, Tekbau gibi büyük ve önemli firmalar yer alıyor.

Dow Yapı Kimyasalları Doğu Avrupa Satış Direktörü Durmuş Topçu, Dow’ın hizmet verdiği coğrafyalar içinde en hızlı gelişim gösteren bölgelerden biri olan Doğu Avrupa Bölgesi’nin 2.4 milyar dolarlık cirosu bulunduğunu ve Türkiye’nin bu bölgede 650 milyon dolar ciro ile lider konumda ve önemli bir paya sahip olduğunu açıkladı. Dow Bina Çözümleri’nden Dow Yapı Kimyasalları Bölümü’ne terfi olan Topçu, bundan sonraki süreçte hem çimento hem de alçı sektöründe faaliyet gösteren üreticilerle işbirliği içinde olacaklarını söyledi. Topçu, yapı kimyasalları pazarına yeni, teknolojik ve inovatif ürünler sunmak için çalışacaklarının altını çizdi.

İstanbul Teknik Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu olan Durmuş Topçu, yüksek lisansını da aynı üniversitede tamamladı. Bugüne kadar inşaat sektöründe çeşitli görevlerde bulunan Topçu, 1995 yılından bu yana ise Dow’da yöneticilik yapıyor. Daha önce iki dönem İZODER (Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği) Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Topçu, XPS Isı Yalıtımı Sanayicileri Derneği’nin de kurucusu ve ilk Yönetim Kurulu Başkanı.

Dow Bina Çözümleri’nde Gökhun Kurt Dow Bina  Çözümleri Yapı Ürünleri Satış Müdürlüğü, Kaya Akyüz ise Dow Bina Çözümleri Kompozit Ürünler Satış Müdürlüğü görevlerine terfi oldular.

ETİKETLER: firma
http://www.yapi.com.tr/haberler/dow-yapi-kimyasallari-dogu-avrupa-pazari-bir-turke-emanet_83000.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!