Lütfen Tarayıcı Sürümünüzü Yükseltiniz.
BÖLÜM SPONSORU Egepen Egepen

DSİ, Ankara'daki 6 Barajını Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne Devretti

Bayındır, Çubuk 2, Kurtboğazı, Eğrekkaya, Akyar ve Çamlıdere barajları, mülkiyeti Devlet Su İşleri'nde (DSİ) kalmak kaydı ile Ankara Büyükşehir Bel

Dünyab>Bayındır, Çubuk 2, Kurtboğazı, Eğrekkaya, Akyar ve Çamlıdere barajları, mülkiyeti Devlet Su İşleri'nde (DSİ) kalmak kaydı ile Ankara Büyükşehir Belediyesi'ne devredildi.

Söz konusu devir işlemi, bugün Enerji veTabii Kaynaklar Bakanlığı'nda, Bakan Mehmet Hilmi Güler, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve DSİ Genel Müdür Vekili Salih Paşaoğlu tarafından gerçekleştirildi. İmzalanan protokol ile drenaj havzası, rezervuar alanlarını koruma ve güvenliğini sağlama, barajların bakım ve onarımını yapma sorumluluğu, barajların çevresindeki rekreasyon alanlarının ve müştemilatının işletme ve bakım işleri Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğü'ne devredildi. Devir işlemi hakkında açıklama yapan Bakan Hilmi Güler, bu barajların bakım ve işletme masraflarının kesilmesi için devredildiğini belirtti.

Melih Gökçek de, Büyükşehir Belediyesi'nin bu şekilde bütün barajların koruyucusu olacağını belirterek, "Biz aslında üzerimize yük almış oluyoruz. Ancak yerelleşme çerçevesinde herkes üzerine düşeni yapacak" dedi. 4-5 yıl içinde Ankara'da su sıkıntısı yaşanabileceğini ifade eden Gökçek, bunun için yeni bir baraj yapıldığını kaydetti. Bu devir işleminin su fiyatlarına yansımayacağını belirten Gökçek, bu işlemin barajların güvenliği ve çevredeki rekreasyon alanlarının artırılması için önemli olduğunu söyledi.

http://www.yapi.com.tr/haberler/dsi-ankaradaki-6-barajini-ankara-buyuksehir-belediyesine-devretti_9895.html

Read Comment Section
İlk Yorumu Siz Yapın
Gönder

Yorumum onaylandığında e-posta ile bildir.

E-posta adresimle bültenlere abone olmak istiyorum

Haber gönderin Hemen haber gönderin

Sosyal Medyada Yapi.com.tr:

Abone Ol Yapı sektöründeki tüm gelişmelerden en önce siz haberdar olmak isterseniz e-bültenimize abone olun.
Bülten arşivine erişmek için tıklayın

REKLAM VERİN

Ajanda
TAMAMI » Bugünkü Etkinlikler BUGÜN:
Herhangi bir etkinlik mevcut değil!